Rok akademicki 2018/19

Ja w czerwcu głosowałem na kurs: weppo. Ku memu zdziwieniu otrzymałem 3 punkty w ramach korekty głosowania - jak sądzę właśnie za ten przedmiot. Kiedy chcę je wydać ponownie, w samym głosowaniu nie ma już kursu, jest samo weppo. Ciekawostka: w “pokaż mój głos” nadal widoczne są obydwa. Wygląda na to, że weppo straciło status kursu i zyskało egzamin. Ciekawi mnie co z efektami kształcenia.

1 polubienie

Nasz cykl dydaktyczny cechuje się dość szybko działającą homeostazą. Jeśli pozwolimy studentom korygować swoje głosowanie o takie trzy punkty, to w pierwszym roku to zadziała dobrze, ale za rok-dwa studenci będą głosować mniej uważnie zakładając, że i tak będą mogli poprawić pomyłki. Ale wtedy ucierpi zarówno przydział zajęć, jak i sam plan, który się układa przecież na podstawie głosowania studentów, i na dłuższą metę prawdopodobnie pogorszy to naszą ofertę dydaktyczną.

Najfajniej byłoby oczywiście robić dodatkowe głosowania tuż przed każdym ułożeniem planu zajęć, żeby sam plan minimalizował ilość prawdziwych konfliktów, a nie potencjalnych konfliktów sprzed 3/8 miesięcy. Tylko kto będzie głosował w środku sierpnia?

4 polubienia

Zgadzam się. Tylko co w przypadku semestru letniego? Może warto by było powtórzyć to głosowanie w styczniu/grudniu?

2 polubienia

Rozumiem, dziękuję. Moje pytanie wzięło się właśnie z myśli o przedmiotach z deklaracjami :slight_smile:

Zgadzam się, ale nie jest to łatwe, żeby wszystkim zmiana pasowała,np. kiedy na wykład uczęszczają studenci z więcej niż tej jednej grupy ćwiczeniowej. I przede wszystkim, czy wszystkim by taka zmiana odpowiadała. Dlatego chciałam tylko spytać, jak jest teraz ogólnie :slight_smile:

Najważniejsze jest dla nas, by każdy głosował na przedmioty, na które faktycznie chce iść. Jeśli wprowadzimy asymetrię między semestrami, będzie to trudno zapewnić. Na przykład, jeśli będzie dodatkowe głosowanie w grudniu, to zapewne w czerwcu bardzie będzie się opłacało głosować na przedmioty z semestru zimowego (bo na te letnie jeszcze będzie czas zagłosować).

Inna sprawa, że obecnie chyba opłaca się głosować na przedmioty, które na pewno nie wejdą, żeby móc wziąć udział w korekcie. To też jest niefortunne, ale jest “mniejszym złem” od sytuacji wcześniejszej, gdy głosowanie na niepewne przedmioty było bardzo ryzykowne.

Czy istniała by szansa na przeniesienie wykładu z Konstrukcji Kompilatorów o dwie godziny wcześniej, żeby nie kolidował z MIA ?

Nie zgadzam się, dwie godziny wcześniej mam inne zajęcia. 4 i więcej h wcześniej już byłoby ok.

Przy czym sama chciałabym spytać o to, czy ćwiczenia i pracownię z Konstrukcji kompilatorów w środę można przenieść o dwie/cztery godziny wcześniej?

Mi przeniesienie wykładu o 4h stworzyłoby kolizję, tak samo z ćwiczeniami. 2h jest ok

Nie pasuje mi przeniesienie ćwiczeń i pracowni o 4h, bo kolidowałyby z ćwiczeniopracownią z SO. A i o 2h byłoby słabo.

Komuś przeszkadza przeniesienie Seminarium: Agile Software Development z piątku 10-12 na jakąś późniejszą godzinę?

Mi odpowiada maks. 12-14

Odnośnie Agile Software Development, mi również odpowiada, jednak problemem może być dyspozycyjność wykładowcy. Zdarzało się, że kończył zajęcia o punkt 12, bo musiał jechać do pracy.

Mi prawdopodobnie przeszkadza przeniesienie seminarki na późniejszą godzinę. Wcześniej może być @mtszpater

wcześniej mam wykład

@jmi
Czy istnieje szansa, że zwiększy się ilość dostępnych do wyboru przedmiotów informatycznych inż? (Nie mam na myśli konkretnie tego semestru)

Już się zwiększył, doszło WEPPO

Pewnie! Jakie konkretnie przedmioty typu inż powinniśmy dodać do oferty?

Gdyby nie to że w przyszłym semestrze kończę studia inżynierskie, to przyłączył bym się do apelu. Przy czym (mi przynajmniej) nie chodzi o żaden konkretny przedmiot, po prostu o więcej przedmiotów. Aktualnie jest ich na tyle niewiele, że trzeba zrobić praktycznie wszystkie (jakoś tak 4 z 6 dostępnych ). To duża różnica względem kursów inżynierskich których jest mnóstwo (i dobrze!), a z których trzeba zrobić jeden.

A przy okazji koncertu życzeń, to ja bym chętnie poszedł na kurs K2 z języka Swift (tak, to ja jestem tą jedyną osobą, która od 3 lat w ankiecie co semestr prosi o ten kurs :stuck_out_tongue: )

Czemu trzeba zrobić aż 4? W programie studiów jest napisane, ze trzeba zdobyć 12 punktów za przedmioty I.inż, to chyba dwa powinny wystarczyć?