Rok akademicki 2018/19

(Grzegorz Winiarski) #22

Ja w czerwcu głosowałem na kurs: weppo. Ku memu zdziwieniu otrzymałem 3 punkty w ramach korekty głosowania - jak sądzę właśnie za ten przedmiot. Kiedy chcę je wydać ponownie, w samym głosowaniu nie ma już kursu, jest samo weppo. Ciekawostka: w “pokaż mój głos” nadal widoczne są obydwa. Wygląda na to, że weppo straciło status kursu i zyskało egzamin. Ciekawi mnie co z efektami kształcenia.

(Jakub Michaliszyn) #23

Nasz cykl dydaktyczny cechuje się dość szybko działającą homeostazą. Jeśli pozwolimy studentom korygować swoje głosowanie o takie trzy punkty, to w pierwszym roku to zadziała dobrze, ale za rok-dwa studenci będą głosować mniej uważnie zakładając, że i tak będą mogli poprawić pomyłki. Ale wtedy ucierpi zarówno przydział zajęć, jak i sam plan, który się układa przecież na podstawie głosowania studentów, i na dłuższą metę prawdopodobnie pogorszy to naszą ofertę dydaktyczną.

Najfajniej byłoby oczywiście robić dodatkowe głosowania tuż przed każdym ułożeniem planu zajęć, żeby sam plan minimalizował ilość prawdziwych konfliktów, a nie potencjalnych konfliktów sprzed 3/8 miesięcy. Tylko kto będzie głosował w środku sierpnia?

(Kacper Kulczak) #24

Zgadzam się. Tylko co w przypadku semestru letniego? Może warto by było powtórzyć to głosowanie w styczniu/grudniu?

(Agnieszka Dudek) #25

Rozumiem, dziękuję. Moje pytanie wzięło się właśnie z myśli o przedmiotach z deklaracjami :slight_smile:

(Agnieszka Dudek) #26

Zgadzam się, ale nie jest to łatwe, żeby wszystkim zmiana pasowała,np. kiedy na wykład uczęszczają studenci z więcej niż tej jednej grupy ćwiczeniowej. I przede wszystkim, czy wszystkim by taka zmiana odpowiadała. Dlatego chciałam tylko spytać, jak jest teraz ogólnie :slight_smile:

(Jakub Michaliszyn) #27

Najważniejsze jest dla nas, by każdy głosował na przedmioty, na które faktycznie chce iść. Jeśli wprowadzimy asymetrię między semestrami, będzie to trudno zapewnić. Na przykład, jeśli będzie dodatkowe głosowanie w grudniu, to zapewne w czerwcu bardzie będzie się opłacało głosować na przedmioty z semestru zimowego (bo na te letnie jeszcze będzie czas zagłosować).

Inna sprawa, że obecnie chyba opłaca się głosować na przedmioty, które na pewno nie wejdą, żeby móc wziąć udział w korekcie. To też jest niefortunne, ale jest “mniejszym złem” od sytuacji wcześniejszej, gdy głosowanie na niepewne przedmioty było bardzo ryzykowne.

(Konrad Werbliński) #28

Czy istniała by szansa na przeniesienie wykładu z Konstrukcji Kompilatorów o dwie godziny wcześniej, żeby nie kolidował z MIA ?

(Anna Karaś) #29

Nie zgadzam się, dwie godziny wcześniej mam inne zajęcia. 4 i więcej h wcześniej już byłoby ok.

Przy czym sama chciałabym spytać o to, czy ćwiczenia i pracownię z Konstrukcji kompilatorów w środę można przenieść o dwie/cztery godziny wcześniej?

(Maciej Buszka) #30

Mi przeniesienie wykładu o 4h stworzyłoby kolizję, tak samo z ćwiczeniami. 2h jest ok

(Maksymilian Zawartko) #31

Nie pasuje mi przeniesienie ćwiczeń i pracowni o 4h, bo kolidowałyby z ćwiczeniopracownią z SO. A i o 2h byłoby słabo.

(Mateusz Pater) #32

Komuś przeszkadza przeniesienie Seminarium: Agile Software Development z piątku 10-12 na jakąś późniejszą godzinę?

(Anna Karaś) #33

Mi odpowiada maks. 12-14

(Szymon Miler) #34

Odnośnie Agile Software Development, mi również odpowiada, jednak problemem może być dyspozycyjność wykładowcy. Zdarzało się, że kończył zajęcia o punkt 12, bo musiał jechać do pracy.

(Szymon Kopa) #35

Mi prawdopodobnie przeszkadza przeniesienie seminarki na późniejszą godzinę. Wcześniej może być @mtszpater

(Anna Karaś) #36

wcześniej mam wykład

(Michał Bronikowski) #37

@jmi
Czy istnieje szansa, że zwiększy się ilość dostępnych do wyboru przedmiotów informatycznych inż? (Nie mam na myśli konkretnie tego semestru)

(Michał Martusewicz) #38

Już się zwiększył, doszło WEPPO

(Jakub Michaliszyn) #39

Pewnie! Jakie konkretnie przedmioty typu inż powinniśmy dodać do oferty?

(Michał Martusewicz) #40

Gdyby nie to że w przyszłym semestrze kończę studia inżynierskie, to przyłączył bym się do apelu. Przy czym (mi przynajmniej) nie chodzi o żaden konkretny przedmiot, po prostu o więcej przedmiotów. Aktualnie jest ich na tyle niewiele, że trzeba zrobić praktycznie wszystkie (jakoś tak 4 z 6 dostępnych ). To duża różnica względem kursów inżynierskich których jest mnóstwo (i dobrze!), a z których trzeba zrobić jeden.

A przy okazji koncertu życzeń, to ja bym chętnie poszedł na kurs K2 z języka Swift (tak, to ja jestem tą jedyną osobą, która od 3 lat w ankiecie co semestr prosi o ten kurs :stuck_out_tongue: )

(Jakub Michaliszyn) #41

Czemu trzeba zrobić aż 4? W programie studiów jest napisane, ze trzeba zdobyć 12 punktów za przedmioty I.inż, to chyba dwa powinny wystarczyć?