Analiza 2

Cześć,

chciałbym się dowiedzieć, czy z perspektywy pracy informatyka pójście na Analizę 2 jest dobrym pomysłem? Ma sens i przyda mi się w przyszłości? Jeśli tak, to dlaczego i jak zapisać się na owe zajęcia?

(To jakiś sukces, że zadałem to pytanie tutaj a nie na fb :smile: )

PS. Jaka jest różnica między Analizą 2 a Analizą II ? Co wybierają ludzie od nas z instytutu?

Analiza Matematyczna II (ta na IM) to analiza dla ISIMu. W założeniu ma się tam robić więcej, szybciej i dokładniej.
Możesz na USOSie zobaczyć opis przedmiotu. Nie żałuję, że robiłem. Bardzo rzetelnie prowadzony przedmiot (akurat prowadził prof. Buraczewski). Możesz zapisać się na ten przedmiot w takim jednym pokoiku w IM; nie pamiętam numeru.

Zasadniczo jeśli chcesz porządną matematykę to rób ją na IM. Jeśli chcesz coś co może się przydać w zastosowaniach informatycznych, to to co jest na II wystarcza (do zajęć), ale momentami trzeba/dobrze wiedzieć więcej.

Jeśli Ci się to podoba to idź. Nie rozważaj czy warto ze względu na pracę.

2 polubienia

Natomiast “Analiza matematyczna 2” jest prowadzona przez Jurija w II :slight_smile:

Trzy lata temu uczyłem się na niej funkcji zespolonych, funkcji wielu zmiennych (oraz ich pochodnych i całek) oraz równań różniczkowych. Ten materiał przewijał się głównie na przedmiotach inżynierskich jak RPiS czy PGK. Generalnie warto przyjść, chociażby dla radości przebywania z Jurijem :smiley: I pamiętaj, że wymagane jest co najmniej 4 z AM1. Nadal mam zeszyt w KSI, zapraszam na przerwie, to będziesz mógł go zobaczyć.

Tak poza informatyką, to w zasadzie cała fizyka opiera się właśnie na równaniach różniczkowych :wink:

4 polubienia

No to moje wątpliwości chyba się rozwiewają :slight_smile: MPa zachęcał wielokrotnie i mówił, że współczesne trendy informatyczne i funkcje wielu zmiennych idą ze sobą w parze. Jeszcze jedna rzecz mnie nurtuje: Czy Analiza 2 przyda się również do Analizy Numerycznej M ?

Teraz spojrzałem na system zapisów II na semestr letni z zeszłego roku. Więc jak rozumiem, w tym roku też będzie i na Analizę 2 zapisuję się właśnie tam?

Zdecydowanie lepsza znajomość analizy przyda się do numerków M.

1 polubienie

Analiza 2 jest chyba co 2 lata. Zapisy są oczywiście przez System Zapisów.

1 polubienie

Faktycznie - co dwa lata. I w tym roku wypada na ten rok bez AM2 na II (przynajmniej brakuje tego przedmiotu w systemie zapisów). Więc moje pytanie: jak się na to zapisać? Przez USOS, czy może trzeba poczekać rok? :smiley: Gdzie ewentualnie można sprawdzić sobie godziny w jakich będą prowadzone zajęcia?

A czy ktoś mógłby się wypowiedzieć ile mniej więcej czasu trzeba tygodniowo poświęcić?

Tygodniowo to tyle ile chcesz, możesz nie poświęcać na to w ogóle czasu - Kryakin raczej skupia się na tłumaczeniu materiału tak, by umieć zrobić zadania z list, a tłumaczy tak długo aż zrozumiesz, więc na zajęcia można przyjść nieprzygotowanym. Jak zawalisz kartkówkę to też się nic nie stanie (poza narzekaniem Kryakina). Trzy razy w semestrze trzeba siąść jednak i sobie powtórzyć wszystko z danego rozdziału, no bo są kolokwia/egzamin (na których zadania są praktycznie takie same jak zadania na listach)

1 polubienie

Może na podstawie materiałów na się ocenić czasochłonność (i potencjalne zastosowania materiału), a tu widzę listy zadań: http://www.math.uni.wroc.pl/~kryakin/ :slight_smile: Zaś słuchanie pana Kryakina zawsze było dla mnie wspaniałym doświadczeniem jego pasji :slight_smile: