Azure for Students - Windows

Da się teraz jakoś zdobyć darmowego Windowsa? Zarejestrowałem się do Azure for Students tak jak jest to opisane na Skosie i w FAQ studiowania, i mam 31 pozycji na liście darmowego oprogramowania, ale Windowsa brak.
@pwi, słyszałem, że Pan coś o tym wie.

Oprogramowanie jest dostępne pod linkiem https://azureforeducation.microsoft.com/devtools

Trzeba się zalogować kontem Microsoft, które można założyć tutaj —> https://account.microsoft.com/account?lang=pl-pl

Następnie należy wypełnić formularz w celu weryfikacji. W polu z adresem email należy wpisać konto z domeny uwr.edu.pl., na które zostanie przesłany link weryfikacyjny.

Trzeba zrobić najpierw prywatne konto, pod tym linkiem “Trzeba się zalogować kontem Microsoft, które można założyć tutaj”. A potem tam się podaje konto ucznia i podajesz te twoje uwr.

Koniec końców możesz ściągnąć łindołsa np. tu https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows10 i przy instalacji podać gotowy klucz.

1 polubienie

Z tego co wiem krytyczne jest aby zalogować się kontem nie-UWr, ale właśnie konto UWr podać w formularzu weryfikacji.

Co więcej należy logować się na świeżym profilu (tak aby nie było aktywne zalogowanie się kontem UWr).

"Jakiś czas temu pisałem w sprawie braku dostępu do większości darmowego oprogramowia do Microsoftu myśląc, że jest to mój prywatny problem, jak się później okazało, umowa między MS a uczelnią się skonczyła, a Uczelnia nie reaguje na kontakt z ich strony. Poproszono mnie więc o przekazanie informacji, wysłałem więc maila to dr. Otopa, po czym dostałem odpowiedź że uczelnia od dawna nie ma tej usługi "
@BCieslik

Niemożliwe, 2 miesiące temu instalowałem łindołsa. Trzeba skorzystać z instrukcji, którą zamieściłem, powinno być ok.

Jak logowałem się w grudniu to też miałem dostępny klucz Windowsa i wiele więcej, gdy logowałem się 12 lutego kluczy już nie było( a żadnego z tych kluczy nie wykorzystałem). Czy mógłby Pan sprawdzić na swoim koncie czy nadal ma Pan tam dostęp do oprogramowania?

Potwierdzam, że nasza umowa już wygasła.

Tym niemniej pełna oferta oprogramowania jest dostępna dla studentów, wystarczy wykonać procedurę podaną powyżej przez Bartka nie będąc zalogowanym na koncie UWr ale podając je w celu weryfikacji statusu studenta. Nie wiem z czego wynika tak dziwna polityka - być może fakt posiadania w przeszłości płatnej subskrypcji blokuje możliwość skorzystania z oferty ogólnodostępnej.

Edit: może rzeczywiście coś się ostatnio zmieniło, nie mogę tego zweryfikować bo nie chcę podawać się za studenta.

Rzeczywiście, klucz zniknął (trochę poszukałem w mailach i wychodzi, że pobrałem go 5tego stycznia).
Teraz mam dostęp tylko do ,Windows Server 2019 Standard"

Na szczęście kody wygenerowane wcześniej dalej działają.

Możliwość aktywacji nowych wygasła jakoś 2 miesiące temu :confused:

Około miesiąc temu niezależnie weryfikowałem te sprawę z pomocą techniczną MS i też usłyszałem, że to brak umowy jest tu problemem.

Breaking News - klucze do Windowsa wróciły.

4 polubienia