Co trzeba dostarczyć i gdzie w związku z inżynierką

(Michał Martusewicz) #1

Cześć,
Co trzeba dostarczyć do dziekanatu, a co do tego śmiesznego systemu i w jakiej formie?
Jak dokumentację, jak program, czy praca powinna być w jakiś sposób oprawiona?

(Jan Mazur) #2

Przypominam, że wprowadzają państwo gotową pracę, ponieważ w systemie APD nie można już nanosić żadnych poprawek.
Praca musi być wprowadzona najpóźniej 7 dni przed planowanym terminem prezentacji.
Drukują państwo tylko jeden egzemplarz pracy (chyba, że promotor lub recenzent poprosi o dodatkowy egzemplarz), po zatwierdzeniu jej przez promotora w systemie APD, który dostarczają państwo do dziekanatu wraz z wersją elektroniczną (plik pdf) na płycie CD, najpóźniej dzień przed prezentacją.

(Jan Mazur) #3

Mam jeszcze tego trochę. Napiszę niedługo, musiałbym poszukać w mailach. @julian.pszczolowski też coś wie na ten temat.

(Julian Pszczołowski) #5

Co do oprawiania pracy: ja pracę wydrukowałem i oprawiłem w https://www.facebook.com/WydrukiC13, to jest koło naszego Instytutu. Trzeba powiedzieć że kolor okładki dla WMI UWr, oni tam mają rozpiskę.

Wklejam jakiegoś maila z dziekanatu sprzed pół roku, choć to bardziej o rekrutacji na magisterkę:

W związku z licznymi pytaniami poniżej podaję parę informacji:

• Prezentacja pracy jest ważna rok, natomiast egzamin dyplomowy zdawany w czerwcu/wrześniu 2018, będzie ważny tylko do końca września br.
  • Pozytywnej oceny z egzaminu dyplomowego nie można poprawiać, natomiast w przypadku otrzymania na I terminie oceny “2”, można ten egzamin powtarzać we wrześniu (nie ma żadnej opłaty, liczy się tylko ocena pozytywna). Niezgłoszenie się na I termin (nawet w przypadku zapisania się na niego) nie niesie za sobą żadnych konsekwencji.
  • Data nadania tytułu licencjata/inżyniera to data ostatniego wpisu do Usosa oceny przez prowadzącego zajęcia / egzaminu dyplomowego / prezentacji pracy dyplomowej, w zależności, która z nich jest późniejsza. Brak, którejś z ocen, nie przeszkadza w elektronicznej rekrutacji na studia II stopnia. Podają tam państwo, że już uzyskali tytuł, jako numer dyplomu podając “2018”. Proszę jednak pamiętać, że dokumenty papierowe muszą państwo złożyć w wymaganych terminach (czyli wtedy muszą już mieć państwo wszystko zaliczone), czy do nas:
    http://www.rekrutacja.uni.wroc.pl/kierunek.html?id=5118#harmonogram
    czy na PWR lub inną uczelnię.

I jakieś moje pytania:

1. Czy powinienem złożyć podanie o zwolnienie z egzaminu wstępnego na studia magisterskie, czy stanie się to automatycznie?

Musi pan złożyć podanie. Trzeba je napisać samemu, nie ma formularza. Składa je pan razem z innymi dokumentami rekrutacyjnymi na studia II stopnia.

1. Czy jeżeli chciałbym mieć przepisany pewien nadmiar punktów ECTS na studia magisterskie, to powinienem napisać podanie już w okolicach terminu rekrutacji, czy mogę to zrobić później, już jako student studiów magisterskich?

Przepisanie nadmiaru punktów z licencjatu jest możliwe dopiero w październiku, gdy będzie pan na studiach II stopnia.

1. W mojej karcie zobowiązań są kluczyk do szafki i pilot do szlabanu. Czy muszę je oddawać, a jeżeli tak, to komu?

Zobowiązania “przebije” pan na nowa kartę zobowiązań, którą odbierze pan w dziekanacie, w październiku, na studiach II stopnia.

(Michał Martusewicz) #6

A oprawiałeś tylko pracę, czy pracę z załączoną dokumentacją i ewentualnie kodem?

(Julian Pszczołowski) #7

@iCarrot tylko pracę, ale w środku pracy miałem:

• linki do kodu – tzn. do pull requestów w repozytorium cahirwpz/mimiker,
  • podrozdział w którym w skrócie opisałem implementację, bo generalnie moja praca była bardziej przeglądowa na tematy związane z tą implementacją – nie skupiałem się na udokumentowaniu kodu.

(Jan Mazur) #8

Oprawa w wypadku pracy oddawanej do dziekanatu to po prostu kawałek tektury. Żebyś przez przypadkiem nie “oprawił” jej inaczej, bo mogą nie przyjąć.

(Michał Martusewicz) #9

A jak się robi pracę w dwie osoby, to trzeba tę pracę wydrukować dwa razy, czy wystarczy raz? :wink:

(Miriam) #10

Każda osoba z grupy przynosi do dziekanatu swój zestaw: oprawiona praca z APD + kod na płytce.

(Maciej Buszka) #11

A jak bardzo termin 7 dni przed obroną na wrzucenie do APD jest nieprzekraczalny, czy można jeszcze coś poprawiać po dodaniu do tego systemu?

(Michał Martusewicz) #12

Jak twój promotor zatwierdzi (a musi żeby napisać recenzję) to już nic nie możesz dodać. Ale słyszałem że ostateczny termin to 3 dni (ale to niemiłe w stosunku do recenzenta :stuck_out_tongue: )

(Mateusz Pater) #13

Pytanie może nie do końca na temat, ale jednak dotyczy inżynierki - jaki ubiór na obronę? Na egzaminach jest raczej swoboda co do ubrania (koszula, casual), ale czy ta zasada również obowiązuje na obronie?

(Przemek) #14

Koniecznie garnitur.

(Michał Martusewicz) #15

Odpowiedź pani z dziekanatu:

Najczęściej studenci przychodzą w stroju wizytowym, ale nierzadko w “codziennym” ubraniu.

(Jan Mazur) #16

Ja byłem tak jak na co dzień - czyli w bluzie. Nikt nie płakał z tego powodu. Przyjdź tak jak Ci wygodnie. Jeśli się źle czujesz w garniaku to go nie zakładaj. Liczy się Twoja praca i prezentacja a nie to jak się ubierzesz.