Co trzeba dostarczyć i gdzie w związku z inżynierką

Cześć,
Co trzeba dostarczyć do dziekanatu, a co do tego śmiesznego systemu i w jakiej formie?
Jak dokumentację, jak program, czy praca powinna być w jakiś sposób oprawiona?

Przypominam, że wprowadzają państwo gotową pracę, ponieważ w systemie APD nie można już nanosić żadnych poprawek.
Praca musi być wprowadzona najpóźniej 7 dni przed planowanym terminem prezentacji.
Drukują państwo tylko jeden egzemplarz pracy (chyba, że promotor lub recenzent poprosi o dodatkowy egzemplarz), po zatwierdzeniu jej przez promotora w systemie APD, który dostarczają państwo do dziekanatu wraz z wersją elektroniczną (plik pdf) na płycie CD, najpóźniej dzień przed prezentacją.

1 polubienie

Mam jeszcze tego trochę. Napiszę niedługo, musiałbym poszukać w mailach. @julian.pszczolowski też coś wie na ten temat.

1 polubienie

Co do oprawiania pracy: ja pracę wydrukowałem i oprawiłem w https://www.facebook.com/WydrukiC13, to jest koło naszego Instytutu. Trzeba powiedzieć że kolor okładki dla WMI UWr, oni tam mają rozpiskę.

Wklejam jakiegoś maila z dziekanatu sprzed pół roku, choć to bardziej o rekrutacji na magisterkę:

W związku z licznymi pytaniami poniżej podaję parę informacji:

  • Prezentacja pracy jest ważna rok, natomiast egzamin dyplomowy zdawany w czerwcu/wrześniu 2018, będzie ważny tylko do końca września br.
  • Pozytywnej oceny z egzaminu dyplomowego nie można poprawiać, natomiast w przypadku otrzymania na I terminie oceny “2”, można ten egzamin powtarzać we wrześniu (nie ma żadnej opłaty, liczy się tylko ocena pozytywna). Niezgłoszenie się na I termin (nawet w przypadku zapisania się na niego) nie niesie za sobą żadnych konsekwencji.
  • Data nadania tytułu licencjata/inżyniera to data ostatniego wpisu do Usosa oceny przez prowadzącego zajęcia / egzaminu dyplomowego / prezentacji pracy dyplomowej, w zależności, która z nich jest późniejsza. Brak, którejś z ocen, nie przeszkadza w elektronicznej rekrutacji na studia II stopnia. Podają tam państwo, że już uzyskali tytuł, jako numer dyplomu podając “2018”. Proszę jednak pamiętać, że dokumenty papierowe muszą państwo złożyć w wymaganych terminach (czyli wtedy muszą już mieć państwo wszystko zaliczone), czy do nas:
    http://www.rekrutacja.uni.wroc.pl/kierunek.html?id=5118#harmonogram
    czy na PWR lub inną uczelnię.

I jakieś moje pytania:

  1. Czy powinienem złożyć podanie o zwolnienie z egzaminu wstępnego na studia magisterskie, czy stanie się to automatycznie?

Musi pan złożyć podanie. Trzeba je napisać samemu, nie ma formularza. Składa je pan razem z innymi dokumentami rekrutacyjnymi na studia II stopnia.

  1. Czy jeżeli chciałbym mieć przepisany pewien nadmiar punktów ECTS na studia magisterskie, to powinienem napisać podanie już w okolicach terminu rekrutacji, czy mogę to zrobić później, już jako student studiów magisterskich?

Przepisanie nadmiaru punktów z licencjatu jest możliwe dopiero w październiku, gdy będzie pan na studiach II stopnia.

  1. W mojej karcie zobowiązań są kluczyk do szafki i pilot do szlabanu. Czy muszę je oddawać, a jeżeli tak, to komu?

Zobowiązania “przebije” pan na nowa kartę zobowiązań, którą odbierze pan w dziekanacie, w październiku, na studiach II stopnia.

4 polubienia

A oprawiałeś tylko pracę, czy pracę z załączoną dokumentacją i ewentualnie kodem?

@iCarrot tylko pracę, ale w środku pracy miałem:

  • linki do kodu – tzn. do pull requestów w repozytorium cahirwpz/mimiker,
  • podrozdział w którym w skrócie opisałem implementację, bo generalnie moja praca była bardziej przeglądowa na tematy związane z tą implementacją – nie skupiałem się na udokumentowaniu kodu.
1 polubienie

Oprawa w wypadku pracy oddawanej do dziekanatu to po prostu kawałek tektury. Żebyś przez przypadkiem nie “oprawił” jej inaczej, bo mogą nie przyjąć.

A jak się robi pracę w dwie osoby, to trzeba tę pracę wydrukować dwa razy, czy wystarczy raz? :wink:

Każda osoba z grupy przynosi do dziekanatu swój zestaw: oprawiona praca z APD + kod na płytce.

1 polubienie

A jak bardzo termin 7 dni przed obroną na wrzucenie do APD jest nieprzekraczalny, czy można jeszcze coś poprawiać po dodaniu do tego systemu?

Jak twój promotor zatwierdzi (a musi żeby napisać recenzję) to już nic nie możesz dodać. Ale słyszałem że ostateczny termin to 3 dni (ale to niemiłe w stosunku do recenzenta :stuck_out_tongue: )

Pytanie może nie do końca na temat, ale jednak dotyczy inżynierki - jaki ubiór na obronę? Na egzaminach jest raczej swoboda co do ubrania (koszula, casual), ale czy ta zasada również obowiązuje na obronie?

Koniecznie garnitur.

Odpowiedź pani z dziekanatu:

Najczęściej studenci przychodzą w stroju wizytowym, ale nierzadko w “codziennym” ubraniu.

1 polubienie

Ja byłem tak jak na co dzień - czyli w bluzie. Nikt nie płakał z tego powodu. Przyjdź tak jak Ci wygodnie. Jeśli się źle czujesz w garniaku to go nie zakładaj. Liczy się Twoja praca i prezentacja a nie to jak się ubierzesz.

2 polubienia