Cytaty wykładowców i ćwiczeniowców v2

Próba reaktywacji gorącego tematu z yebooda v1. Na dobry początek podrzucam ‘‘parę’’
cytatów skradzionych stąd. Na górze perełka, ale wszystkie dobre.

Sulej - Czw, 01.03.07, 19:53
TWI na ćwiczeniach z Programowania:
W historii Instytutu była osoba która gdy kupowała pączka i jak pączek był czerstwy to rozkrajała go na pół i wkrajała do niego plasterek salcesonu. Właśnie takie osoby programują w C++.

d* - Czw, 13.10.05, 18:32
Temat postu: dr hab. Jerzy Marcinkowski
dr hab. Jerzy Marcinkowski powiedział a nie napisał(a):
Wiecie, najgorsze podanie jakie dostałem w życiu, to, że student zawalił jakiś egzamin. No i napisał w tym podaniu, że to dlatego, że był w bardzo złym stanie psychicznym, bo w przeddzień dowiedział się, że jego ciotka jest chora na nowotwór. No i tam dopisał, że to jest tym tragiczniejsze, że na tę samą chorobę umarli jego dziadkowie. Dołączył do tego podania akty zgonów dziadków i wyniki badań ciotki. No i ja tak za bardzo nie wiedziałem co mam z tym zrobić. I sobie tak pomyślałem, że może napiszę mu, że ja stoję nie tylko na straży sprawiedliwości studenckiej, ale również pieniędzy podatników, a zważyszwy na historię jego rodziny to nie wiem czy jest sens nadal inwestować w jego dalszą edukację.
Oczywiście tego nie napisałem.

tilk - Pon, 24.10.05, 17:39
JM, dzisiejsze repetytorium:
“Pisanie utrudnia przeżywanie. (…) Niech pan spróbuje iść na Mszę św. i cały czas pisać.”

Railman - Nie, 04.12.05, 13:19
pod koniec wrzesnia byl dla mnie taki smutny okres w sesji poprawkowej, kiedy czekalem na wyniki 2 egzaminów i przygotowywałem sie do kolejnego uczac sie na korytarzu w instytucie jednoczesnie zastanawiajac sie, jakie mam szanse NIE pojscia do wojska :slight_smile: … moj morowy nastroj umilil WCH odpowiadajac na pytanie jakiegos biednego studenta:
-[…] To znaczy, ze ja już definitywnie musze powtarzać ten semestr?
-nie nie… rzekl WCH z nadzieja w glosie
-??
-moge jeszcze Pana skreslic z listy studentow

michal - Czw, 19.01.06, 0:57
Wczorajsze cwiczenia z LdI z TWI. TWI mowi, ze ciekawosc to bardzo dobra cecha i jako przyklad historyjka (cytat bardzo niedokladny, ale sens zachowany):
“Widzicie pan Marcinkowski to swietny przyklad na to - nie tylko w kwestii matematyki, ale ogolnie w zyciu. Kiedys bylem z nim w bardzo odleglym kraju i nie moglismy znalezc skrzynki pocztowej. Byly jakies takie rozne kontenery, ale nie bylo niczego co by przypominalo skrzynke. Po jakims czasie pan Marcinkowski doszedl do wniosku, ze jeden z nich to skrzynka pocztowa i zadowolony wrzucil do niej pocztowke. Wtedy powiedzialem:
-Wiesz ja tam niedawno wrzucilem skorke po bananie.
Na co on:
-Ciekawe czy dojdzie?
I to jest wlasnie przyklad takiej ciekawosci (…)”

tilk - Czw, 19.01.06, 9:09
Inny cytat TWi z tych samych ćwiczeń (też dość niedokładnie) w kontekście zasady KISS: “Należy dwa razy pomyśleć, nim zacznie się programować, aby nie trzeba było dwa razy programować, nim zacznie się myśleć.”

q - Czw, 16.02.06, 21:15
Cytat może nie być zbyt dokładny, ale co tam :slight_smile: .
Egzamin z formalnych.
[student] Jak będzie oceniane to zadanie?
[TWi] Normalnie, od -2 do 10 punktów.
[student] No ale jeśli tu są dwa podpunkty?
[TWi, z oburzeniem w głosie] Co pan, pierwszy raz egzamin z języków formalnych zdaje?

nirvanka - Pon, 20.03.06, 22:04
(wykładowca bierze łyk soku, w ostatniej chwili orientując się, że ma włączony mikrofon)
JMA: To jest taki nowy problem decyzyjny: Nagle w ciągu sekundy trzeba zdecydować czy mniejszy obciach połknąć, czy mniejszy obciach wypluć.

MoD - Sob, 02.09.06, 22:55
TWi napisał(a):
Odkryliśmy, że struktura danych umieszczona na plecach nowych koszulek firmowych (szczególnie tych czarnych z czerwonym nadrukiem) to po prostu drzewo czerwono-czarne. Niestety po pierwszym praniu moje drzewo … znikło. Ten runtime error jest kolejnym dowodem potwierdzającym lansowaną przeze mnie od lat tezę, że należy używać wyłącznie trwałych struktur danych, bo struktury ulotne są — jak sama nazwa skazuje — ulotne! I tak oto teoria algorytmów funkcjonalnych trafiła do pralni…

roolin - Pon, 09.10.06, 17:46
hydepark WCH napisał(a):
Student: Witam! Gdzie obecnie (u kogo i w którym pokoju) można uzyskać klucze do szafki?
WCH: Nie wiem, ja tez nie uwazalem na spotkaniu z dyrekcja :wink:

ponton - Sro, 13.12.06, 14:14
Hydepark WCH:
Kod:
1091: 11-12-2006, 22:12:13
- a ja jeszcze pogratuluje Pana zonie trafnego wyboru…
- No dobra, wystarczy. Ja sprawdzam tylko jedno zadanie (czwarte), w ktorym zasady oceniania sa na tyle sztywne, ze moj humor nie powinien miec wiekszego wplywu na ocene :wink:
I na wszelki wypadek ucinam temat, bo nie wiadomo co bedziecie chcieli wypisywac po ogloszeniu wynikow :wink:
1090: 11-12-2006, 20:09:10
- ad 1089 jak to nie ma jak ma. Przeciez egzamin z logiki sie odbyl. Sprawdzajacy w lepszym humorze…fajniej sprawdza.
- Aaa no wlasnie. Jak to dobrze, ze wszystko ma swoje wyjasnienie
1089: 11-12-2006, 01:29:56
- Jesli zajacia sa rownie ciekawe i pouczajace jak materialy na tej stronie to zaluje ze nie mieszkam w Wroclawiu i ze nie mam z Panem zajec. poza tym, czytajac ta strone i Pana odpowiedzi, wydaje mi sie ze nie jest Pan tylko czlowiekiem z wiedza ale tez z poczuciem humoru i bardzo zyczliwym - mam nadzieje ze sie nie myle :wink: Tylko pogratulowac uczlni takiego pracownika, studentom takiego nauczyciela, a najwieksze gratulacje dla Pana za to jaki Pan jest.
-ktos juz kiedys zauwazyl na tym forum, ze anonimowe lizusostwo wiele sensu nie ma :))

q - Pon, 15.01.07, 19:54
Z hydeparku:
Uwaga: w najnowszym regulaminie studiow nazwa “wpis warunkowy” zostala uproszczona do “powtorzenie niezaliczonych przedmiotow z jednoczesnym kontynuowaniem studiow na semestrze wyzszym.”

q - Wto, 23.01.07, 21:38
TWi przy wpisywaniu ocen do indeksów:
Zawsze mi się mieszają te rubryczki i potem wychodzi, że nazywam się magister Bardzo Dobry…

mona - Sro, 24.01.07, 13:01
Druga część koła z AiSD, wchodzimy do sali, TJU w przerwie porozkładał nam treści zadań na ławkach.
<TJU> Czy ktoś nie dostał zadań?
<Erotyczny> Ja nie dostałem.
<TJU> A będą panu potrzebne?

Stare, rok temu desp już wysłał - przyp. q
Proszę nieedytować moich postów! [MoD]
Prośba odrzucona, EOT - q

yanoo - Sro, 21.03.07, 17:10
wykład z XMLa
PWi: Ja umiem tłumaczyć tak indywidualnie, a na wykładzie zawsze się zamotam…
TWi: To wybierz sobie kogoś i ignoruj resztę.

Marcin J. K. - Pią, 30.03.07, 11:29
TWI na ćwiczeniach(w zeszłym tygodniu chyba), odnośnie graffiti w windzie:
"Być może powinniśmy postawić tabliczkę na jednej z wind: “Winda wyłącznie dla pracowników i studentów Wydziału Matematyki i Informatyki. Osoby o niskiej kulturze osobistej i kierujące się prymitywnymi odruchami prosimy o korzystanie tylko z drugiej windy”. I zauważcie, że takie sformułowanie jest poprawne politycznie, bo ani razu nie padło słowo “Dziennikarstwo” "

Marcin J. K. - Pon, 16.04.07, 13:53
Ćwiczenia przed wielkanocą
TWI Pytaliśmy się kiedyś z Panem Marcinkowskim, ile by kosztowało zrobienie w ramach gnębienia dziennikarzy takiego pięknego, wielkiego, błyszczącego napisu “Instytut Informatyki” przed wejściem. I niestety okazało się, że jakieś 4-5 tysięcy złotych. Proszę oszczędzać kredę, bo chyba to jednak zrobimy.

Marcin J. K. - Czw, 10.05.07, 17:05
Twi - te same ćwiczenia co wyżej
“Kiedyś miałem nieszczęście uczyć w Jeleniej Górze. I na jednej z pracowni dałem im zadanie, jak w C bez używania zmiennej pomocniczej zamienić zmienne X i Y miejscami. Nie szło im więc zapytałem, jak zrobiliby to ze zmienną pomocniczą. Odpowiedzieli milczeniem. Potem narysowałem na tablicy dwa krzesła i przyrównałem zmienne i ich wartości do krzesełek w kinie:
Twi"Gdyby nie mogliby państwo przesiąść się na raz, bo inaczej zrobliby państwo zamieszanie, a obok krzesła byłyby wolne, to jak by się państwo zamienili miejscami?”. I po pewnym czasie ktoś odpowiedział
Ktoś"Wiem! Przeszedłbym na wolne krzesło obok, mój kolega zająłby moje miejsce i usiadłbym na jego miejscu"
TWI"Doskonale. To teraz proszę zamienić zmienne miejscami. "
Ktoś <Cisza>
A potem było jeszcze gorzej. Uczyłem tamtych ludzi Javy:
TWI: “Proszę Państwa, tu macie kod źródłowy wypisujący na ekranie “Hello World”. Czy ktoś z Was wie, jak przerobić go tak, by wypisywał zamiast “Hello World” wasze imiona i nazwiska?”
Oni :<Cisza>
To było po to, żeby pokazać, że jednak nie jest z wami aż tak źle i stanowicie mimo wszystko elitę intelektualną"

Marcin J. K. - Pon, 14.05.07, 13:23
Wykład z Programowania:
TWI: No, to przydałoby się ustalić termin egzaminu…
Sala: Jakiego egzaminu?
TWI: Wiecie, kiedyś jakiś student prawa nie zdał egzaminu. I napisał odwołanie, argumentując się tym, że wykładowca miał obowiązek w ciągu dwóch pierwszych tygodni pisemnie poinformować studentów o formie zaliczenia przedmiotu. No i on takiej informacji nie dostał i założył, że egzaminu nie będzie. I ja uważam, że taki student powinien od razu zaliczyć studia z oceną 5.0 - bo to przecież urodzony prawnik. No, ale my jesteśmy na Instytucie Informatyki i tutaj obowiązuje zdrowy rozsądek, nie prawo.

McCarthy zachwycał się tym, że w Fortranie można było napisać po prostu x=(x+1)*2 zamiast bawić się z adresami komórek i też chciał mieć coś takiego u siebie, w LISPie. Dla Was to jest naturalne. Wy nie wyobrażacie sobie, żeby mogło być inaczej. Bo dla Was to było od zawsze. Wy może nawet myślicie, że 4000 lat temu też tak było.

Marcin J. K. - Pon, 03.09.07, 16:48
Twi, stając za barierką ponad głównym wejściem do sali 25 podczas egzaminu poprawkowego
“Tutaj jest najfajniejsze miejsce do pilnowania was podczas egzaminu. Wystarczy jeden karabin maszynowy i można kontrolować wszystkich w sali”

IamJashin - Sro, 08.02.12, 11:06
Temat postu: A
Wykład TWi z proga L, omawiane są reguły wnioskowania:
TWi: No to Paweł spełnia nam predykat bycia rodzicem. Pozostał nam predykat bycia kobietą. Na ile sposobów można spełnić kobietę?<sala leży>
TWi: Teraz będziecie się śmiali ale powiem że na dwa. <sala ponownie leży>
TWi: Próbujemy na pierwszy sposób i… niepowodzenie<sala ponownie leży>
TWi: Za 15 min ciąg dalszy <TWi wychodzi z sali>

di - Czw, 08.11.07, 14:08
Cytaty z dzisiejszej repety z logiki:
Kiedyś studentom studiów wieczorowych wytłumaczyłem nieskończone operacje na zbiorach… i myślę, że jakbym się przyłożył to nawet studentów dziennikarstwa bym nauczył.

Pyta o coś
<JMA> Pani się zgadza?
<X> Tak
<JMA> A Pani też się zgadza?
<Y> Tak
<JMA> Szkoda - żadnych dziewczyn nie będzie na drugim roku.

Udowadnia jakiś lemat
<JMA> Dowód tego lematu przeprowadził by do końca dobrze wyszkolony szympans…
za chwile
<JMA> no może musiałby coś zjeść w międzyczasie

Tłumaczy coś
<JMA>To definicje tylko, a jak się nie nauczycie definicji to będziecie musieli studiować dziennikarstwo…
<JMA> a tam nie łatwo się dostać… ku mojemu zdziwieniu

<JMA> Ja jestem przeciwny karą fizycznym, ale jak ktoś notorycznie myli “należenie” z “zawieraniem” to można by wprowadzić lekki wstrząs elektryczny

bushik - Sro, 14.11.07, 15:52
Repetytorium z Numerków:
PWO: to jest tak jak z kobietami, początkowo mogą wydawać się nieinteresujące. A później dziecko …
po chwili
PWO: nie mowie o sobie, chociaż też mam dziecko …

bejnan - Sro, 21.11.07, 19:30
LDI, Wch mówi przypowieść o dziewczynce z zapałkami i porządkowaniu zapałek:
“Mówiąc po ludzku próbowała stworzyć bijekcję[…]”

adi - Sro, 16.01.08, 16:47
Ćwiczenia z logiki:
TWI mówi o punkcie stałym
<twi> To wam się bardzo przyda w informatyce, no chyba, że będziecie zawodowo instalować windows’y, ale chyba macie wyższe ambicje…
<twi po chwili> … będziecie instalować linux’y

bejnan - Pią, 25.01.08, 18:30
MPAL dzisiaj na wykładzie zachwala potęgę analizy i wspominając o przedmiocie “analiza funkcjonalna” mówi:
"sekretarka chcąc to skrócić napisała (podchodzi do tablicy i pisze) ANAL FUN "

szuliq - Czw, 28.02.08, 19:01
TWI programowanie, dzisiaj
i mamy taki śmieszny tworek: C++ … obiektowy assembler. to prawie jak cukierek o smaku kaszanki.

npb - Nie, 08.03.09, 15:14
<KLO> To jest problem NP-zupełny. Za jego rozwiązanie można dostać 1 000 000 $. Ja państwu za niego dam o wiele więcej - dam państwu dodatkowe punkty na egzaminie.

Marcin J. K. - Sob, 23.05.09, 15:03
II tercja z AISD, część magisterska. Część licencjacką pisało dość ludzi, by zapełnić sale i wielką i kameralną, ale ze względu na to, że nie każdego interesowała część magisterska, tę pisano tylko w wielkiej.
KLO wychodzi na piętro, żeby sprawdzić, czy nikt nie został na górze. Wraca po chwili
PKA: I co, nie było chętnych?
KLO: Byli tylko z dziennikarstwa, to nie brałem.
<Po chwili> Chociaż pewnie napisaliby tak samo.
KLO: W zadaniu 4 proszę oszacować złożoność - jak już to zrobicie, to napiszcie ją wyraźnie, dużymi literami i podkreślcie
Ktoś z sali: żeby mógł Pan od razu odrzucać te rozwiązania, w których jest nie taka?
KLO: Rozgryzł mnie Pan. Ale widzicie, jak człowiek przez pół godziny się przekopuje przez gąszcz tekstu, próbując uchwycić jakieś tam rozumowanie i w końcu się okazuje, że to działa w czasie wykładniczym, to się bardzo nieprzyjemnie czuje. A że nie dajemy punktów ujemnych, to na dodatek nie ma jak tego odreagować
npb - Sob, 23.05.09, 18:57
KLO: Ale jeśli chcecie to możemy wprowadzić punkty ujemne.
TJU: Wtedy nie będziecie państwo musieli podkreślać.

Eileen - Sob, 14.11.09, 15:02
Cała sala pęka ze śmiechu, nagle JMA wybucha:
“Jak będziecie się śmiać, to więcej nie będę opowiadać kawałów!”
przypadkowo to była repeta z logiki :wink:

maciek j. - Pon, 14.06.10, 18:31
<twi> Muszę zorganizować jakąś konferencję. Koszulki mi się kończą

el Lucas - Sro, 30.03.11, 8:15
Kartkówka z AiSD z zeszłego tygodnia:
Zadanie 1. blablabla bla
Uwaga: Jeśli nie potrafisz rozwiązać tego zadania wykorzystaj czas przeznaczony na tę kartkówkę na refleksję dotyczącą Twojej nieobecności na wczorajszym repetytorium.

npb - Czw, 31.03.11, 22:52
<twi> Zrobienie czegoś na kilku komputerach to jeszcze nic. Często można do tego napisać skrypt. Ale aby już na przykład zainstalować system operacyjny na wszystkich komputerach w sali to trzeba się namęczyć. Trzeba do każdego komputera podejść i coś poklepać. Potem zasypiam i śni mi się, że jestem pszczółką, która lata z kwiatka na kwiatek.

Mociak - Pią, 15.04.11, 21:33
KLo zapisywał własności drzew czerwono-czarnych i padło coś takiego
Cytat:
Jeśli ojciec jest czerwony, to jego synowie muszą być czarni.
Po cichych komentarzach z sali o kudłatości tego zdania:
Cytat:
<KLo>Żeby była jasność: to nie ja wymyśliłem tę terminologię, to nawet nie Tomek Wierzbicki ją wymyślił.

37 polubień

JMa o pierwszej próbie przeprowadzenia dowodu:

Plan jest dobry, ale nie jest bardzo dobry. Nie jest całkiem zły, ale trochę zły jest.

5 polubień