Dodatkowe punkty z rekrutacji

Cześć, rozmawiałem z paroma znajomymi, którzy rekrutowali rok temu na UWr na Informatykę i dowiedziałem się czegoś takiego, że jak rekrutowali się na informatykę i liczyli sobie samemu punkty, to wychodziło im X punktów, a potem kiedy pokazały się te punkty przy wynikach rekrutacji, to było ich więcej np. X+32 czy X+17 (podaję teraz randomowe liczby, ale nie były wcale takie małe). Znajoma, która się rok temu nie dostała, kiedy sama sobie liczyła, to wyszło jej 170 punktów, a kiedy pokazał się wynik rekrutacji, to miała 202 - zabrakło jej bardzo niewiele, żeby się dostać i pozycja na liście faktycznie to odzwierciedlała.

Rozumiem, że jednej osobie mogło się coś pomylić i źle policzyć, ale rozmawiałem z paroma takimi osobami i każdy miał podobną sytuację. Za co były przyznawane te punkty bonusowe? Ponieważ ja miałem w tym roku 190 punktów rekrutacyjnych i faktycznie tyle pokazało mi się w systemie, zastanawiam się czy może mi się nie dopisały jakieś punkty bonusowe? Bo zabrakło niewiele, a trochę niefajnie by było jakby innym się dopisały i ktoś dostałby się z gorszym wynikiem maturalnym ode mnie.

Moim zdaniem nie ma żadnych punktów bonusowych (@jmi) . Prawdopodobnie różnice wynikają ze złego stosowania wzorów na punkty przez Twoich znajomych (na przykład jakoś od 2015 nie ma matur podstawowych z fizyki i informatyki, może liczyli wyniki z tych matur jaki podstawowe?). Mój kalkulator powinien wszystko dobrze liczyć.

1 polubienie

Zgadza się, nie ma żadnych bonusów. Zrobiliśmy szybki audyt i Pani, która miała około 202 punktów ubiegłym roku ma wynik policzony zgodnie ze wzorem.

4 polubienia

Zabrzmiało trochę jak sprawdzenie czy ta Pani się nie dostała przez przypadek. :stuck_out_tongue:

3 polubienia