Dwa kierunki na raz, łączenie zajęć

Cześć, chciałam zapytać ile godzin w tygodniu zajmują zajęcia obowiązkowe na infie na UWr? I jak wygląda przykładowy plan zajęć? (wiem, student sam go układa; chodzi mi tylko o zobrazowanie sobie jak to wygląda, wystarczy mi czyjś jeden)
Myślę poważnie nad połączeniem dwóch kierunków i chciałabym mieć realne pojęcie, czy będę w stanie je zgrać logistycznie, jeżeli oba będę studiowała dziennie. Z góry dzięki za odpowiedź.

Jeżeli dopiero zamierzasz zacząć, to moim zdaniem niewykonalne. Pamiętam że mi zajmowało to absolutnie cały czas.
Tutaj masz kursy: https://zapisy.ii.uni.wroc.pl/courses/
Możesz zaznaczyć “zalecane dla pierwszego roku”.
Standardowy zestaw to Analiza, logika, wstęp do informatyki, podstawowy warsztat informatyka i wstęp do programowania w C lub Pythonie

Okej, dzięki. Hipotetycznie, byłabym na drugim roku obecnego kierunku i na pierwszym informatyki.

Zakładając że się robi wymagane 30 ECTS z obowiązkami jak trzeba to to jest trochę pracy. Pytanie czy dałoby się robić mniej - tyle ile myślisz że dasz radę. Nie orientuję się ile to jest minimum by nie wyrzucili.
Jakby tu było mało odzewu to możesz jeszcze odnaleźć grupkę na FB i tam zapytać

1 polubienie

@mikolajslupinski

Da się ciągnąć dwa kierunki, jestem na ostatnim roku, ciągnę dwa kierunki i pracę na pół etatu, więc logistycznie do ogarnięcia. Tylko bierz pod uwagę, że studia na ii są dosyć ciężkie i zadaj sobie pytanie po co chcesz to robić i czy warto.

Potwierdzam, co mówi Mikołaj. Tak, to oznacza sporo pracy: czasem musisz rezygnować z wykładu jakiegoś albo przedmiotu, bo Ci w planie nie pasuje, ale to da się zrobić. Już siódmy semestr biegam między dwoma wydziałami i owszem kosztuje to nie mało energii, ale jak najbardziej jest to robialne.

Nie wiem, jaki jest ten Twój drugi kierunek, ale pamiętaj, że niektóre zajęcia można przepisywać między wydziałami - ja robiłem analizę, algebrę, prawdopodobieństwo, humany i coś tam jeszcze raz, a potem przepisywałem ocenę. Może być ciężko ze zrobieniem dwóch dyplomów w “regulaminowym” czasie, ale wpisy ponowne na semestr nic nie kosztują, jeśli jakiegoś przedmiotu brakuje Ci do końca studiów.

Łączyłem informatykę z drugim kierunkiem na PWr, potem też z pracą. Kosztuje to dużo czasu, trzeba też się nakombinować, żeby dograć plany zajęć - sytuację trochę poprawia spora swoboda jeśli chodzi o wybór przedmiotów na II. Na pewno niemałym ułatwieniem jest jeżeli jakiś przedmiot Ci się pokrywa i możesz go przepisać.
To, czy warto, jest bardzo subiektywne. Ja osobiście drugi raz bym się nie zdecydował. Mam poczucie, że nie wyniosłem ze studiów na II tyle, ile bym mógł gdybym studiował tylko jeden kierunek. Przez kolizje w planach często nie mogłem zapisać się na wybrany przedmiot lub do tego prowadzącego, do którego chciałem. W niektóre zagadnienia chciałbym się móc bardziej zagłębić, ale brakowało mi czasu. Gdybym miał wybierać jeszcze raz, to raczej studiowałbym tylko informatykę realizując więcej dodatkowych przedmiotów (oferta jest na tyle szeroka, że często miałem problem z czego zrezygnować).

Jak dla mnie to jest nie do zrobienia, chyba że ktoś ma naprawde porządne podstawy matematyczne.
Studia na II zajmują bardzo dużo czasu, ale wiele rzeczy można przeskoczyć jeśli się już miało z nimi styczność (analiza, algebra, …)

1 polubienie