FAQ studiowania

Czy dalej jest coś takiego jak programistyczny projekt zespołowy i projekt zespołowy? Wydawało mi się, że aktualnie rozróżnia się tylko projekt indywidualny/zespołowy, praktykę oraz pracę zespołową

Ja nie kojarzę rozróżnienia na programistyczny projekt zespołowy i na projekt zespołowy.
W mojej wcześniejszej wypowiedzi miałem na myśli “projekty programistyczne” oznaczone symbolem “P” w programie studiów i rzeczywiście nie wziąłem pod uwagę tego, że nowe roczniki idą innym programem (przynajmniej teoretycznie) i dla nich zasady mogą być inne.

Jako, że w aktualnym semestrze wziąłem przedmiot z Wydziały Prawa, Administracji i Ekonomii, to poniżej kilka informacji o zapisach na przedmiot specyficznych dla tego wydziału.
W przypadku Wydziału Biotechnologii jak jest to opisane w poradniku najpierw zapisuje się na przedmiot na WB, a dopiero później składa się podanie do dziekana WMI. Na WPAiE zasada jest inna. Najpierw trzeba złożyć podanie do dziekana macierzystego wydziału o:

  • zgodę na uczęszczanie na zajęcia na inny przedmiot
  • zgodę na podpięcie przedmiotu pod program
  • (ewentualnie o uznanie przedmiotu)

Po rozpatrzeniu podania przez dziekana WMI, należy poprosić o kopię decyzji. Następnie z tą kopią i podaniem do dziekana WPAiE idziemy do BOS (Biuro Obsługi Studenta) na WPAiE, czyli w praktyce do ichniejszego dziekanatu (wydział ten jest bowiem tak duży, że wydzielili osobną jednostkę organizacyjną tylko do zajmowania się sprawami studentów) i tam składamy te dokumenty. Po tygodniu/dwóch można liczyć na to, że podanie zostanie rozpatrzone.
Następnie, jak mamy decyzję dziekana WPAiE i jesteśmy wpisanie do grupy w USOS-ie, wybieramy się do dziekanatu WMI i prosimy o podpięcie tego przedmiotu w USOS-ie pod nasz program, na podstawie podania, które wcześniej złożyliśmy w dziekanacie WMI.