Kalkulator rekrutacyjny Github

Napisałem prosty kalkulator punktów rekrutacyjnych dla nowych studentów, nie jest on bardzo zaawansowany, więc zapraszam do pull requestów :stuck_out_tongue:

Edit:
Aplikacja jest podpięta pod heroku:
http://kalkulator-punktow.herokuapp.com/

2 polubienia

Byś to chociaż gdzieś wyhostował… Na pewno większość maturzystów potrafi sobie odpalic taki projekt na komputerze.

Już jest wyhostowane i link jest podpięty pod FAQ
http://kalkulator-punktow.herokuapp.com/

1 polubienie

No dobra, zwraca honor.

Jeszcze dodaj checkbox ‘olimpiada’, żeby od razu 1000 pkt wskakiwało :wink:

1 polubienie

A co się stało z oficjalnym?

A gdzie jest?

Proszę Cię bardzo, guzik “olimpiada” dodany :wink:

Mi tam się podoba, choć wątpię, żeby anonsowany tu trafiał do dużej liczby maturzystów ;p

1 polubienie

Wystarczy, że każdy z użytkowników forum wrzuci go na swoją licealną grupę na FB, a dalej to jakoś samo pójdzie :stuck_out_tongue:

1 polubienie

Mamy kategorię rekrutacja, więc jak już tu ktoś trafi, to będzie miał kalkulator. No i już od jakiegoś czasu mnie to męczyło, że nigdzie nie mogę znaleźć. No i zawsze można podpiąć pod stronę instytutu (albo jako całość, albo skopiować tego javascripta co tam siedzi i wrzucić na stronę o rekrutacji)

1 polubienie

Wbiłem, żeby skorzystać z kalkulatora (jestem kandydatem), ale stwierdziłem, że popatrzę sobie w kod. Jbc nie chcę wytykać błędów, tylko najzwyczajniej w świecie pomóc. Pracuję już z resztą chwilę komercyjnie na froncie (głównie ng, ale czasem też i muszę w nodzie porobić), więc podzielę się wiedzą :stuck_out_tongue: . Przechodzę do sedna:

Skoro korzystasz ze spread operatora (np. ‘…args’) to korzystasz z es6, w takim razie zamiast korzystać z varów, skorzystaj z letów i constów, ponieważ w twoim problemie na pewno nie jest koniecznym korzystanie z globalnych zmiennych, dodatkowo zamiast korzystać z atrybutu ‘onclick’ dodaj listener w jsie na chciany button. Co więcej, a w sumie najważniejsze: pisz wszystko po angielsku, włącznie z komentarzami. Pisz sensowne commity (popatrz na conventional commits, ew. system commitowania airbnb/angulara etc). Z najbardziej podstawowych rzeczy chyba tyle, warto zoptymalizować parę podstawowych rzeczy, ale do tego z czasem dojdziesz :stuck_out_tongue: Życzę powodzenia, sukcesów i gratulacje za chęci :call_me_hand:

1 polubienie

Podejrzewam że wszystko było robione na kolanie w godzinkę. Autor zaprasza do Pull Request, także myślę że miałbyś okazję się wykazać.

Z doświadczenia branżowego wiem że Pull Request jest dużo bardziej ceniony niż wytykanie błędów.

2 polubienia

Jest jak najbardziej. Ale raczej chcemy unikać czegoś takiego jak false positive. W gruncie rzeczy takie zjawisko zawyża ego ludziom, nie biorąc żniw w postaci poprawy.

Po angielsku? Kalkulator dla maturzystów? Robiony przeze mnie w godzinę bez większej perspektywy że ktoś będzie chciał robić pull requesty? Poza tym to moje repo, więc generalnie tylko mnie interesują wcześniejsze commity i ja ustalam język kodu, czyż nie? :wink:

Ale oczywiście możesz zgłosić własne propozycje jako pull request, dzieki czemu zabłyśniesz wiedzą i sprawnością jeszcze zanim zaczniesz studia :wink: Jak możesz zauważyć prowadzący czasem tu zaglądają, więc masz szanse zdobyć odrobinę pozytywnej myśli za zaangażowanie :wink:
Nie biorę pod uwagę oczywiście możliwości że to są tylko czcze przechwałki i po tak okazałym code review nie będziesz chciał kontynuować zmieniania świata (no, w tym wypadku mojego niezdarnego kodu) przez wspomniany wcześniej pull request :slight_smile:

Pozdrawiam ciepło i życzę bardzo dużo zapału do pracy u nas na studiach oraz otwartości na wiedzę, że w życiu są rzeczy ważne i ważniejsze :wink:

Po udanej rekrutacji, koniecznie zapisz się do rozwoju Systemu Zapisów. W projekcie ciągle jest mnóstwo antycznego javascriptu do refactoru; myślę, że możesz wykorzystać swoje doświadczenie zawodowe i mieć przy tym niezłą frajdę.

14 polubień

Może by tak przenieść to do kategorii rekrutacja? To chyba tam trafia większość zainteresowanych.

1 polubienie

W sumie racja.
Done.

Ja to bym zostawił w oftopie, bo chodziło w poście o githuba. Ale za to mogę dodać osobny post tylko z kalkulatorem w rekrutacji.