Koło z tworzenia gier.

Witam dzisiaj Pan Piwowar wpadł na pomysł założenia koła związanego z robieniem gier w Unity. Celem tego koła będzie nauka i tworzenie gier połączone z krytyką z zewnątrz np. Wypuszczanie jakieś wersji beta w internet by można było zebrać informacje o odezwie związanym z daną grą. Konkretnych informacji jeszcze żadnych nie ma lecz na dobry początek lepiej sprawdzić ile jest osób chętnych, dlatego prosiłbym o zagłosowanie w ankiecie czy bylibyście zainteresowani uczestnictwem w takim kole.

  • Raczej Tak.
  • Raczej Nie

0 głosujących

W związku z pytaniami ludzi na FB:

W toku rozmowy wstępnej z ewentualnym prowadzącym wynikło co następuje:

Nie mamy zamiaru konkurować z TK. Jeśli zdarzy się okazja to w planach jest nawet współpraca z nimi. Celem powstania koła jest zrobienie czegoś czego oni nie robią(jako cała grupa): GRY. Jako osoba która chodziła na TK Games mogę opowiedzieć że tamte spotkania( jeśli chodzi o rok 2015/2016) nie miały na celu napisania gry a pomoc w takowej napisaniu.

Nasze koło ma w założeniu pełnić taką funkcję w celu obniżenia progu wejścia dla nowych członków ale “core” koła czyli ludzie którzy angażują się mocniej w koło mieli by zająć się głównym celem koła: napisaniem gry/gier do wydania na plaformie Steam.

To nie do końca tak. Rozmawialiśmy o tym, że sporo osób od nas chodzi na koło TK za miedzą. Dodatkowo wiem o kilku osobach które pracują nad grami a nie mogą się już zapisać na kurs/projekt związany z Unity bo go skończyły. A tak naprawdę szalę przeważył fakt, że około 8 osób z dwóch grup kursu programowania gier w Unity robi DUŻO więcej niż jest na listach zadań - co mnie bardzo pozytywnie zaskoczyło.
Rozmawialiśmy o tym, że fajnie by było tym wszystkim osobom stworzyć nieformalną przestrzeń w której mogliby się spotykać, wymieniać doświadczeniami i wspólnie coś tworzyć pod banderą II. Bez punktów, bez ciśnienia i na luzie. Ja mógłbym pomóc jako opiekun formalny takiej grupy z racji zainteresowań, ale absolutnie się nie wpraszam :slight_smile: Wiem, że jest kilka osób zajmujących się plastyką i muzyką, które dzięki takiemu kołu mogłyby się wdrożyć w pierwszy praktyczny projekt. Wydaję mi się, że umiem motywować ludzi bez użycia przemocy fizycznej i psychicznej (byłem opiekunem koła łazików przez pierwsze dwa lata istnienia - do pierwszych zawodów). Obiecuję się wtrącać na tyle na ile mi pozwolicie…
Właśnie zakładam konto na FB (tyle lat żyłem bez, ale coraz częściej czuję, że coś mi umyka).

Na facebook’u głównym concernem było u ludzi:
A) czas
B) konkurencja TK.
z tego powodu informacja głównie o tym :).

Przydało by się ten post przerzucić na facebook’a też. Może ktoś by się jeszcze z niego czegoś dowiedział więcej.

Podaj linka to umieszczę na FB.

https://www.facebook.com/groups/1509427755955548/ Może być wymagane bycie w grupie. Jeśli tak to albo wrzucę tam link albo przerzucę tekst

Wrzuciłem.