Logo Discourse

To logo w lewym górnym rogu należałoby na coś zmienić. Małą ikonkę Discourse tez można podmienić. Ktoś ma jakieś pomysły?

mógłbym spróbować coś zrobić (chociaż nie jestem w tym zbyt dobry), tylko trzeba wymyśleć jakąś chwytliwą nazwę i ewentualnie koncept loga

Na razie jest z yebooda. Jestem otwarty na propozycje.

IMHO logo yebooda jest OK, może tylko troszkę zaokrąglić i powiększyć, poglądowo:

#site-logo {
    border-radius: 20px;
    margin-top: -11px;
    max-height: 63px;
}
1 polubienie

Nie można tak, bo logo musi mieć wysokość spójną z ikonkami po prawej. To logo powinno być po prostu trochę inne, napisz bardziej rozszerzony…

A za duże logo rozjeżdża się na mobilnych :frowning:

1 polubienie

Przerobiłem to z yebooda, nie wiem, wolicie pomarańcz, czy złotawy też jest ok?
Głównie chodziło miałem na myśli to, żeby czcionka była bardziej czytelna, bo ta aktualna się rozmywa trochę (moim zdaniem).
forum_v2

A może by tak bez napisu? I tak jest zbyt mały by go przeczytać. Ja bym dał tylko tę bombę, bez tła, a napis powinno się dać jakoś zrobić bez użycia obrazka.

2 polubienia

W ogóle należałoby odzielić bombkę od reszty. Żeby posiadać logo mobilne i zwykłe. Świetny przykład jest tutaj: https://meta.discourse.org/t/community-software-vs-community-platform-software/73230

Skrolując w dół pozostaje tylko ikona. W dodatku na urządzeniach mobilnych pojawia się tylko ikona.

Mam na kompie czystą bombkę bez tła, mogę podesłać.

1 polubienie

To wstaw tutaj, w odpowiedzi. To ją wrzucę w ustawienia.

Dobra, znalazłem.
hereugo

Jeśli chodzi o właściwe logo, to bez przewijania strony, wydaje mi się, że powinniśmy się wzorować na rozwiązaniu z właściwego Discourse’a, czyli bomba + napis “Yebood 2.0” albo coś w tym stylu. Na pewno nie może być to tekst wielolinijkowy, bo wtedy nic nie widać. Tło, chyba powinno być przezroczyste, tak jak w logo Discourse’a.