Moje uwagi dotyczące funkcjonalności

Fajny pomysł z tym Discoursem :wink:

  1. Usunięcie PRAWY_ALT+S (ś) (albo zamiana S na F(ind)) jako keybinding odpalający szukajkę - drażni.
  2. Spolszczenie
  3. \frac{\pi}{4} = \sum_{k=0}^{\infty}{\frac{(-1)^k}{2k+1}}, mogłoby być większe w trybie: $$\frac{\pi}{4} = \sum_{k=0}^{\infty}{\frac{(-1)^k}{2k+1}}$$ (nie działa w ogóle?)
  4. Notyfikacje na FB
  5. Logowanie/rejestracja z FB
  6. Boty migrujące z yebooda i z FBukowych grup
  7. Podziemie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  8. Możliwość zmiany kolorków na coś ciemniejszego (taki tryb nocny - miło by było :wink: )

IA. Na chwile obecna postępują prace nad zezwoleniem uczelni do logowania przez USOSweb. Powinno załatwić to logowanie/ autoryzacje/ podział forum na części dostępowe

B. Account/preferences/interfejs -> wybór języka, wybór „theme” (light default; dark). Każdy użytkownik może sobie ustawić. Kiedyś wgra się więcej skórek;)

  1. Na razie nie wiem
  2. Zmieniłem default na polski
  3. Entery
\frac{\pi}{4} = \sum_{k=0}^{\infty}{\frac{(-1)^k}{2k+1}}
  1. To scierwo (fb) nie zezwala. https://meta.discourse.org/t/notifications-via-facebook/67338
  2. Migracje danych kiedyś, na pewno nie teraz.
2 polubienia
  1. Nie ma możliwości zmiany skrótów klawiszowych.
    Z tymże wg rozpiski jest to skrót “ctrl+alt+s”. Więc samo (ś) nie powinno nic robić. Są dostępne po skrótem " ? "

Super fajny pomysł! Czy planujecie, żeby jakaś rozsądna część tego serwisu była dostępna dla kadry i absolwentów? My nie gryziemy, wielu z nas będzie wam chętnie doradzać, a doświadczenia z Yebooda wskazują, że takie “wirtualne konsultacje” sprawdzają się nieźle.

4 polubienia

Jest to w planach:

“Trwają prace (pozwolenie uczelni) na logowanie prezz USOSweb. Jest to element kluczowy dlatego wszystko “na razie” czeka. To na jego podstawie chce zbudować podział na działy dla odpowiednich funkcji: pracownik/studemt…”

Nawet jeśli USOS odpada, to nie powinno być problemu z potwierdzaniem tożsamości przez maile z zapisów

1 polubienie

Nie jest to takie proste.

  1. Logując się tylko przez USOS zabieramy dostęp absolwentom. Zrobienie podwójnego sposobu weryfikacji z USOSem jest już trudne.

  2. USOS wysyła od razu wszystkie dane. Również te newralgiczne i nie da się tego zmienić. W związku z tym, takie forum, musiałoby być zarządzane w całości przez pracownika instytutu. Nie jestem pewien czy chcemy aby pracownik miał dostęp do prywatnych kanałów studentów. Kwestia jest do przedyskutowania.

Maile z zapisów wydają się optymalna opcją.

Bardzo się cieszę, że powstało forum. Cieszy mnie też, że (za pomocą logo) nawiązuje do yebooda.

Wydaje mi się, że warto by było przenieść archiwum yebooda do tego forum (takie forum jest bardziej atrakcyjne jak jest na nim jakaś treść). Może dałoby się też przenieść browce (to są taki lajki z yebooda)?

4 polubienia

@jasiekmarc Podoba się?

2 polubienia

Dzień dobry

1 polubienie

Jeszcze żeby się odmieniało po polsku. Jeden browar, dwa browary, ale pięć browarów, dwadzieścia jeden browarów, ale dwadzieścia dwa browary.

5 polubień

Przy najeżdżaniu na loga użytkowników z przeglądu forów napis .nick, autor…, autor… jest trochę za długi i imo kompletnie niepotrzebny, sam nick by wystarczył (ew. nick (pełna_nazwa)).

Zgadzam sie, że forum potrzebuję prywatnej przestrzeni tylko dla studentów (o ile nie jest zbyt duża; my chcemy wam pomagać w nauce, ale musimy mieć możliwość!). Integracja z CAS nie jest newralgiczna, ale może dałoby się coś załatwić bez konieczności odsłonięcia całego forum pracownikom. Na pewno są rzeczy ważniejsze, np. takie, które ułatwią życie ludziom z nawykami facebookowo-mobilnymi (ale to musicie sami wymyślić, ja nie mam pojęcia, jakie są wasze potrzeby).

Po najechaniu myszką na liczbę postów:

2 polubienia

Gratulacje dla adminów forum. Życzę wysokiej dostępności strony :wink:

Chciałbym upomnieć się o kategorię Ogłoszenia: Praca, praktyki, zlecenia oraz konkursy.

Zastanawiam się czy nawet nie wydzielić osobnej kategorii Praca i praktyki, gdzie również koledzy mogliby pytać o wskazówki gdzie znaleźć praktyki. W tamtym roku taki temat pojawił się na grupie na FB i raczej nie powinien znaleźć się w kategorii ogłoszenia.

Zastanawiam się czy kategoria ma być dostępna tylko dla Studentów i Pracowników? Z jednej strony chciałbym mieć dostęp do takiej kategorii nawet po skończeniu studiów. Z drugiej strony czy chcemy mieć takie same oferty pracy jak na LinkedIn? Myślę, że nie, ale na starego Yebooda nie trafiało aż tak dużo ofert.

Chętnie poznam opinie innych forumowiczów. Poniżej dodaję zacną ankietę :smile: Zachęcam do głosowania :slight_smile:

  • Praca i praktyki z dostępem dla studentów i pracowników
  • Praca i praktyki z dostępem dla wszystkich
  • Ogłoszenia z dostępem dla wszystkich
  • Niech zostanie jak jest

0 głosujących

A może by tak możliwość wklejania kodu z podświetlaniem składni?

https://highlightjs.org/

#include <vector>
int main() { 
 unsigned long int a = 7;
 std::vector<size_t> temp;
 printf("%d", a);
 return 0;
}
6 polubień
main :: IO ()
main = putStrLn "to działa!!!"
2 polubienia

Tryb mailing listy nie działa. Przy próbie odpowiedzi na maila z powiadomieniem o wiadomości dostaję:

An error occurred while sending mail. The mail server responded:
5.1.2 noreply@iiuwr.me: Recipient address rejected: Domain not found.
Please check the message recipient "noreply@iiuwr.me" and try again.

Włączyłem w ustawieniach tryb mailing listy. Wygląda na to maile które dostałem to ‘powiadomienia’ a nie wiadomości w sensie mailing listy.

Z tego co pamietam nie jest to skonfigurowane
Można wpisać na listę TODO ale chyba z niskim priorytetem.

:confused:

Czy to jest dużo roboty? Jakie jest ETA?