Nowy samorząd studentów WMI

Dostałem taką informację. Można gdzieś zdobyć jakąś bardziej oficjalną informację na ten temat?

Dzień dobry,
właśnie zaczynamy nową kadencję jako wydziałowa rada samorządu studentów WMI i opublikowaliśmy pierwszy post. (…) Mamy nadzieję na ścisłą współpracę z Instytutem Informatyki

https://www.facebook.com/WRSSWMI/posts/1730361263782896

Zastanawiające jest to, że jest to samorząd studentów WMI a w składzie są sami matematycy…

1 polubienie

Jak jeszcze można było być na uczelni to widziałem, że przed dziekanatem wisi kartka z wynikami wyborów do samorządu i nazwiskami jakiejś grupki matematyków. Na tym profilu na FB piszą też coś o Samorządzie Studentów UWr (SS UWr), więc oni powinni coś wiedzieć.

Tak, dostałem już oficjalną informację od dziekana.

Pytałem bo skąd miałem wiedzieć kto to, ostatnio o samorządzie wydziałowym słyszałem w czasie słynnej bitwy o indeksy.

Trochę ciekawsze jest pytanie, gdzie było ogłoszenie o możliwości zgłaszania swoich kandydatur do samorządu WMI? Może wtedy byli by jacyś kandydaci z II.

Z ciekawości zapytam, czy ktoś widział gdzieś ogłoszenie o tym jak i kiedy odbywały się te wybory? Ja na przykład chciałbym mieć możliwość zagłosowania, ale nie dotarła do mnie informacja o wyborach.

3 polubienia

A bo my jesteśmy przyzwyczajeni, że wszystko do nas mailowo przychodzi poprzez zapisy a matematycy to pewnie tablicę korkową dodatkowo czytają. Tak strzelam tylko:)

1 polubienie

Co nie zmienia faktu, że jakby chcieli to by poinformowali studentów informatyki. Jest przecież wiele sposobów. A jak nie znają to mogliby zapytać dowolnego pracownika i pewnie by przekazał informację gdzie trzeba.

4 polubienia

Planowane są wybory uzupełniające do Wydziałowej Rady Samorządu Studenckiego. Dam Wam znać jak tylko zostanie ogłoszony termin.

Tymczasem nasz samorząd wydziałowy szuka chętnych do współpracy:

Chcesz działać z nami? Teraz masz na to możliwość!

Otwieramy rekrutację do aż czterech komisji, także każdy znajdzie coś dla siebie. Wybierać można spośród komisji:
· projektowej – organizującej akcje i wydarzenia;
· dydaktycznej – dbającej o to, żeby studiowało się lepiej;
· organizacyjnej – pilnującej spraw formalnych;
· wizerunkowej – zajmującej się promowaniem samorządu i wydziału.

Czas na zgłoszenia mija 22 listopada.
Więcej szczegółów znajdziecie w formularzu, o którego wypełnienie prosimy wszystkich chętnych. Nie ma co się wahać!

formularz

Fajnie gdybyście jako studenci informatyki również włączyli się w prace samorządu.

obraz
(obrazek z https://www.facebook.com/WRSSWMI/)

Szczerze mówiąc, też żałuję, że w naszym gronie nie ma nikogo ze studentów/studentek informatyki. Dowiedzieliśmy się o tym w momencie wywieszenia listy kandydatur, kiedy nie można już było się zgłaszać. Wybory organizowane są centralnie. Ja też nie jestem zadowolony z działania Uczelnianej Komisji Wyborczej w temacie informowania o wyborach. Na posiedzeniu Parlamentu Studentów poruszyłem tę kwestię, jednak UKWSS twierdzi, że wszystko super, bo wymogi regulaminowe zostały spełnione. Dla mnie rozsądnym minimum byłoby przynajmniej rozesłanie mejla do wszystkich, ale no cóż.

Jesteśmy tylko ludźmi, którzy zobaczyli informacje na stronie na uni.wroc.pl i zgłosili swoje kandydatury. Nikt z nas nie wpadł na pomysł masowego promowania tego, bo wtedy nie pełniliśmy żadnej funkcji. Troszkę dziwne byłoby pisanie do wszystkich studentów “cześć, my kandydujemy, wy kandydujcie” będąc zwykłymi studentami, bez pewności, że dostaniemy się na jakiekolwiek stanowiska. Ale ostatecznie wyborów de facto nie było - przy ośmiorgu chętnych na dziesięć miejsc jakiekolwiek głosowanie nic by nie wniosło. Niemniej jednak wszystkie informacje były i są dostępne tutaj: https://uni.wroc.pl/dzialalnosc-studencka/samorzad-studentow/.

Nie chciałbym, żeby WRSS WMI była źle postrzegana za to, że Uczelniana Komisja Wyborcza Samorządu Studentów mogła zrobić więcej, ani za to, że poprzednia kadencja nie poinformowała studentów o wyborach. Na pewno mogę obiecać, że o kolejnych wyborach poinformujemy wszystkich na naszym wydziale skutecznie. Niebawem powinny odbyć się wybory uzupełniające i bardzo bym się cieszył, gdyby dużo osób z II wzięło w nich udział jako kandydaci. Przy okazji, tak jak opublikowaliśmy na Facebooku (i napisał p. Bednarczyk), właśnie trwa rekrutacja do komisji, do których zapraszamy wszystkich zainteresowanych działaniem w ramach samorządu.

Liczę na taką samą współpracę z Instytutem Informatyki, jak z IM (czyli możliwie najściślejszą). Moją intencją jest, żeby samorząd działał dla całego Wydziału.

Czyli w skrócie - róbmy rzeczy, będą wybory uzupełniające, w przyszłości będzie lepiej.

Dawid Migacz
Przewodniczący WRSS

9 polubień