Otwarty test zmian w Systemie Zapisów

Powtórzyłam próbę przypięcia do planu. Przedmiot już się pojawia, przypięłam także seminarium z bezp. i. ochr. inf., jednak agile mimo prób nie chce się przypiąć: (widok po kliknięciu “przypnij”, po odświeżeniu strony nie jest przypięty)

Scr

Może @Kacper_Kulczak ma dobry trop, że w zapisach był jakiś miszmasz akurat z tym przedmiotem, ale polowałam na niego od początku i no ręki nie dam uciąć, ale raczej termin cały czas był taki sam.

To jest chyba to samo co u @mbasiak. Przedmiot nie jest przypięty, ale pinezka wskazuje, jak by był. Badam temat.

Bardzo się cieszę, że Zapisy stają sie responsywne.

To co zauwazylem na szybko:

W zakładce “Moje konto” niektóre informacje się powtarzają.

Wydaję mi sie, ze lista przedmiotow moglaby caly czas znajdowac sie w tym samym mijscu, niezaleznie od przesuniecia strony

Moze wygodniejszy bylbt uklad z 1 dniem na stronie, zamiast dwoma, ale za to troche wezszym na rzecz listy przedmiotow z wieksza czcionka, aby latwiej z niej mozna bylo krozystac?

Jak widac wyzej tez jedne przedmioty sa rozciagniete po calosci (analiza), a inne nie (RoR)

@annkrs, @mbasiak: Chyba to naprawiłem.

@Kacper_Kulczak, @lozi: Jeśli chodzi o szerokość (rozciągnięcie) grup w jednym dniu, to jest to niestety konsekwencja sposobu, w jaki zrobiłem plan — użyłem czegoś co się nazywa Grid (w CSS-ie). Dzięki temu nie trzeba było pisać żadnego kodu, który by sprawdzał, czy te grupy na siebie jakoś najeżdżają i je ustawiał (a to nie byłby ładny program). Jeśli będzie to studentom bardzo przeszkadzać, to pomyślimy o jakimś rozwiązaniu w przyszłym semestrze.

@298429: Faktycznie, nie powinno tak wyjeżdżać. Postaram się coś z tym zrobić. EDIT: coś zrobiłem.

4 polubienia

Nie wiem jak innym, ale mi trochę brakuje opcji filtrowania przedmiotów w prototypie planu (która była w poprzedniej wersji systemu). Przewijanie przez całą bogatą listę przedmiotów w celu znalezienia jednego konkretnego może być trochę męczące.

4 polubienia

Stary filtr niestety jest nie do połączenia z nowym prototypem, więc trzeba filtrowanie napisać od nowa. Będziemy nad tym pracować w przyszłym semestrze.

Zauważyłem problem przy wyświetlaniu popupa z informacjami o przedmiocie. Dzieje się tak w “brzegowych” przedmiotach - poniedziałek, piątek. Przeglądarka - Chrome.


2 polubienia

W moim odczuciu, okienko z informacjami o przedmiocie w prototypie planu, wyświetla się zbyt wolno. W obecnej wersji strony wygląda to znacznie dynamiczniej.

3 polubienia

Zapisywanie na przedmioty za pomocą prototypu planu działa.
JUPI :smiling_face_with_three_hearts:

2 polubienia

kaszani się strasznie prototyp, fajnie jakby na prawdziwe zapisy wrócił stary

Teraz kolumna dzieli się na tyle pod-kolumn ile jest maksymalnie przedmiotów w komórce, to przy 3ech przedmiotach jest już w zasadzie zupełnie nie czytelne gdzie do prototypu fajnie jest często podpiąć więcej przedmiotów niż faktycznie się weźmie (np wszystkie grupy ćwiczeniowe z polecanymi prowadzącymi)
protottyp%20bez%20sensowny

Dla porównania tak wygląda poprzedni prototyp w analogicznej sytuacji:
prototyp%20sensowny

5 polubień

Pojawia się komunikat o kolejce pomimo pomyślnego zapisu (zarówno przy zapisie na konstrukcję kompilatorów, jak i systemy operacyjne)

image

Tutaj w sumie trzy rzeczy naraz:

  1. Po zapisie znowu jest problem z komunikatem, że jestem w kolecje (jw.) + pomarańczowy kolor kafelka, po odświeżeniu jest niebieski
  2. Nie wyświetla się przycisk wypisu z grupy/kolejki
  3. Właściwie czy potrzebujemy przycisku odpinania od planu, gdy jesteśmy zapisani do tej grupy? Po “odpięciu” i tak zostanie w prototypie, bo jesteśmy zapisani do grupy.

image

Przy okazji poproszę o coś od siebie, a weźmy za przykład analizę matematyczną (skrin z zapisów, bo te nowe z racji dublowania się są nieczytelne). Zapisy to często ułamki sekund, więc trzeba być celnym i precyzyjnym. Czy lista pracowni/ćwiczeń mogłaby być posortowana po terminie zajęć? (w sumie po czymś teraz jest? o_O)

image

(1) to jest działanie tego mechanizmu asynchronicznego. Proszę mi podpowiedzieć, jak mają wyglądać komunikaty, żeby to było zrozumiałe?

Mechanizm jest taki, że gdy klika Pani „zapisz”, to system umieszcza Panią na końcu kolejki. Zawsze. Niezależnie od stanu grupy. Wtedy generuje komunikat i przekierowuje Panią na stronę przedmiotu (albo podświetla grupę na pomarańczowo w prototypie).
Następnie, asynchroniczny proces przetwarza tę grupę. Jeśli jest w niej wolne miejsce, a ktoś jest w kolejce, to następuje próba wciągnięcia, czasem zwieńczona wciągnięciem do grupy, a czasem wywaleniem z kolejki (jeśli na przykład nie jest Pani zapisana do odpowiedniej grupy wykładowej, albo gdyby wciągnięcie do grupy oznaczało przekroczenie limitu 35 ECTS).
W podanych przez Panią przypadkach, w grupie było wolne miejsce w momencie umieszczenia Pani w kolejce i próba wciągnięcia nastąpiła natychmiast. W pierwszym przypadku aż tak szybko, że była Pani w grupie, zanim załadowała się z powrotem strona przedmiotu. Gdyby Pani dała prototypowi chwilkę, to on zorientuje się, że jest Pani w tej grupie, i zmieniłby kolor na zielony.

1 polubienie

Ojej. Faktycznie, było to wspomniane i o tym zapomniałam, mój błąd. :slight_smile: co do komunikatu - myślę, że gdyby wpleść w treść słowo “asynchroniczny”, to nie byloby takiego przypadku jak ze mną - tak mnie skonfundowal napis “jesteś w kolejce”, że nawet nie skojarzylam z tą zmianą. Coś w stylu “asynchroniczny zapis: zapisano do kolejki w oczekiwaniu na dodanie do grupy (być może natychmiast)”?

1 polubienie

Hmmmm. Ale w takim razie jak teraz wygląda sytuacja, gdy mając limit 35 ECTS spróbuję zapisać się na więcej? Z tego, co zrozumiałem wynika, że wciągnie mnie do wszystkich kolejek, do których będę chciał, a potem zależnie od kolejności ewaluacji przedmiotów przez asynchroniczny algorytm będę dodawany do przedmiotów, póki będę się mieścił w 35 ECTS, a potem odrzucany. Tak?

Tak.

Wydaje mi się, że w przypadku próby zapisu na jakiś przedmiot, który spowodowałby przekroczenie limitu punktów ECTS pojawiał się komunikat informujący o niepowodzeniu zapisu z powodu własnie przekroczenia limitu. Teraz takiego komunikatu już nie ma.

Rozmawiałem o tym z Mateuszem Lewandowskim; Wydaje nam się, że taki komunikat się nie pojawiał (ja go nie mogę znaleźć w kodzie, a Mateusz w pamięci).

Niemniej, zgadzam się, że tego typu powiadomienia bardzo by się przydały. Bardzo. Dlatego ekipa ogarniętych studentów nad nimi w tym semestrze pracuje. Nie mogę obiecać z całą pewnością, że uda się nam to zmerge’ować przed zimowymi zapisami (chodziaż nie jest to wykluczone), ale w następnym cyklu będą już na 100%.

Sprostuję tylko.
Jasiek, zrozumiałem, że pytałeś mnie o komunikat przy wciąganiu z kolejki. Tego komunikatu oczywiście nie było.
Ale przy zapisywaniu się do grupy, w której jest wolne miejsce, komunikat się pojawiał i nie pozwalał na zapis.

1 polubienie