Plan na semestr letni

zapisy

(Jakub Michaliszyn) #1

W zapisach pojawił się już plan na semestr letni (https://zapisy.ii.uni.wroc.pl/courses/, trzeba wybrać ten semestr z listy wyboru). Nie jest to jeszcze wersja ostateczna, na przykład (wszystkie chyba) zajęcia Andrzeja Łukaszewskiego będą jeszcze przesuwane, ale ogólny zarys raczej pozostanie bez zmian.

Duże zmiany w tym roku czekają Metody programowania, które będą miały aż trzech wykładowców, którymi będą dr dr Marek Materzok, Maciej Piróg i Filip Sieczkowski. Nieco inny będzie również format JFIZO, które dostało dodatkową godzinę ćwiczeń w zamian za godzinę wykładu.


(Kacper Kulczak) #2

Czy w sprawie przenoszenia zajęć dalej należy pisać do Pani Małgorzaty Biernackiej?

Wykład JFiZO koliduje z wykładem Sztuczna Inteligencja :confused:


(Michał Martusewicz) #3

Właśnie miałem pisać post na forum że JFiZO koliduje…


(Jakub Michaliszyn) #4

Teraz sztuczna inteligencja jest w środę o 16, zaraz po ćwiczeniach z JFIZO.


(Kamil Listopad) #5

Wiadomo czemu wykład z baz danych nie jest tuż przed ćwiczeniami, tylko w następny dzień o 8 rano?


(Jakub Michaliszyn) #6

Bazy danych to duży wykład, a akurat obie sale wykładowe są wtedy zajęte (AiSD i Algebra).


(Norbert J.) #7

Przedmiot nieinformatyczny “O ekonomii i gospodarce inaczej” składa się z wykładu (30h), ćwiczeń (30h) i egzaminu, a dostaje się za niego 3ECTSy. To pomyłka? Jak było ostatnio?


(Michał Bronikowski) #8

Ostatnio był tylko wykład, też mnie to zastanawia czemu są ćwiczenia teraz.


(Kacper Kulczak) #9

Ostatnio był bez ćwiczeń za 3 ECTS. Słyszałem plotkę, że w tym roku ma być z ćwiczeniami za 5. Ale nie pamiętam od kogo.


(Michał Bronikowski) #10

Jest jakaś szansa, żeby Seminarium z testowania oprogramowania nie pokrywało się z ćwiczeniami z AISD ( tak jak było przed poprawką)?


(Błażej Sowa) #11

Czy dobrze rozumiem, że jeśli byłby za 5 punktów, to można zdać humana tylko tym przedmiotem?


(Michał Martusewicz) #12

Dostałem maila od MaBi, że owszem, są ćwiczenia, a przedmiot jest warty 5 ECTS


(Dominik Rabij) #13

Gdyby ktoś się zastanawiał jakie przedmioty w najbliższym semestrze są zamiennikami Programowania M, to tutaj wklejam maila od MaBi:

Będą 2 zamienniki:

  • Wstęp do rachunku lambda
  • Automated Verification/Deductive Verification (obie części)

Pozdrawiam,
–MB


(Wojciech Fica) #14

A może jakaś duża sala w IM jest wolna?


(Jakub Michaliszyn) #15

Może, tylko nie mamy tylu studentów, żeby trzy duże wykłady były w tym samym czasie :).

W tym przypadku Bazy danych gryzą się z AISD, bo dużo osób głosowało na oba te przedmioty. Być może można repetytorium z AISD przenieść na inny termin, ale trzeba by to ustalić z jego prowadzącym.


(Michał Martusewicz) #16

Przy okazji: wydaje mi się, że kiedyś w instrukcji głosowania jako “marchewka” była gwarancja, że przedmioty które otrzymały 3 punkty nie będę się pokrywać. Czy rzeczywiście tak było, czy źle pamiętam?


(Jakub Michaliszyn) #17

Taka gwarancja byłaby niemożliwa do dotrzymania, więc wątpię. Natomiast algorytm układający plan zajęć nakłada stosuje funkcję oceny, która za każdy konflikt każdego studenta, który głosował, przypisuje pewną karę do planu, a potem sumuje to z innymi karami i wybiera najlepszy plan.

Tutaj jest obecna wersja planu w wersji tekstowej

ALGEBRA
wt 9-12 (wykład) AJE, sala 25
wt 12-14 (ćwiczenia) AKO, sala 5
wt 12-14 (ćwiczenia) WKARCZEWSKI, sala 140
wt 14-16 (ćwiczenia) EKI, sala 139
wt 14-16 (ćwiczenia) KNOWICKI, sala 140
wt 16-18 (ćwiczenia) AJE, sala 5
wt 16-18 (ćwiczenia) DUDYCZ SZYMON, sala 103
czw 10-12 (repetytorium) EKI, sala 119

ALGORYTMICZNA TEORIA GIER
pn 12-14 (wykład) JBYRKA, sala 5
pn 14-16 (ćwiczenia) JBYRKA, sala 139

ALGORYTMY EWOLUCYJNE
sr 14-16 (wykład) PWL, sala 119
sr 16-18 (ćwicz-prac) PWL, sala 137

ALGORYTMY I STRUKTURY DANYCH M
wt 8-10 (repetytorium) RNO, sala 119
wt 16-18 (pracownia) MBI, sala wirtualna
sr 10-12 (wykład) KLO, sala 25
czw 10-12 (wykład) KLO, sala 25
czw 14-16 (ćwiczenia) KLO, sala 139
czw 14-16 (ćwiczenia) KPIECUCH, sala 5
czw 14-16 (ćwiczenia) LJE, sala 105
czw 14-16 (ćwiczenia) PGAWRY, sala 104
czw 14-16 (ćwiczenia) PRZ, sala 4

ALGORYTMY NA GRAFACH PLANARNYCH
pn 16-18 (wykład) PGAWRY, sala 5
pn 18-20 (ćwiczenia) PGAWRY, sala 139

ALGORYTMY ROZPROSZONE
sr 8-10 (wykład) MPI, sala 139
sr 10-12 (ćwiczenia) MPI, sala 141

ARCHITEKTURY SYSTEMÓW KOMPUTEROWYCH
pn 12-14 (ćwiczenia) KBACLAWSKI, sala 140
wt 10-12 (ćwiczenia) EKI, sala 103
wt 14-16 (ćwiczenia) AKRASKA, sala 5
wt 16-18 (ćwiczenia) TWI, sala 140
sr 14-16 (wykład) KBACLAWSKI, sala 25

AUDIOVISUAL DATAFLOW PROGRAMMING
wt 12-14 (wykład) DJACKOWSKI, sala 105
wt 14-16 (pracownia) DJACKOWSKI, sala 107

AUTOMATED VERIFICATION (Q1)
czw 14-16 (wykład) WCH, sala 25
czw 16-18 (ćwiczenia) WCH, sala 140

BAZY DANYCH
wt 10-12 (ćwicz-prac) MABI, sale 5,108
wt 10-12 (ćwicz-prac) JOTOP, sale 105,110
wt 10-12 (ćwicz-prac) RNO, sale 104,7
wt 10-12 (ćwicz-prac) PWI, sale 4,107
sr 8-10 (wykład) PWI, sala 119

COMPUTER VISION AND PHOTOGRAMMETRY
wt 10-12 (wykład) FME, sala 141
wt 12-14 (pracownia) FME, sala 7

DEDUCTIVE VERIFICATION (Q2)
sr 10-12 (wykład) MABI, sala 139
sr 12-14 (ćwicz-prac) MABI, sale 139,137

FIZYKA DLA INFORMATYKÓW
pn 17-19 (pracownia) PODSIADŁA DOROTA, sala wirtualna
czw 16-18 (wykład) NOWICKI MAREK, sala wirtualna
czw 18-19 (ćwiczenia) MARKOWSKI LESZEK, sala wirtualna

GAMES, AUTOMATA, LOGICS, AND FORMAL VERIFICATION
czw 10-12 (wykład) JMI, JOTOP, sala 140
czw 12-14 (ćwiczenia) JMI, JOTOP, sala 5

GEOMETRIA OBLICZENIOWA
pn 14-16 (ćwiczenia) TJU, sala 103
czw 14-16 (wykład) TJU, sala 140

JĘZYKI FORMALNE I ZŁOŻONOŚĆ OBLICZENIOWA
pn 14-17 (wykład) JMA, sala 119
sr 13-16 (ćwiczenia) AKO, sala 140
sr 13-16 (ćwiczenia) JMA, sala 103
sr 13-16 (ćwiczenia) JMI, sala 5
czw 8-10 (repetytorium) JMI, sala 119

KRYPTOGRAFIA
czw 16-18 (wykład) GST, sala 103
czw 18-20 (ćwiczenia) GST, sala 139

KRZYWE I POWIERZCHNIE W GRAFICE KOMPUTEROWEJ
czw 10-12 (wykład) PWO, sala 139
czw 12-14 (ćwicz-prac) PWO, sale 104,108

KURS ADMINISTROWANIA SYSTEMEM LINUX
pn 16-18 (wykład) TWI, sala 25
pn 18-20 (pracownia) TWI, sala 109
wt 14-16 (pracownia) ANL, sala 109

KURS JĘZYKA C++
pn 12-14 (pracownia) SZYKULA MAREK, sala 108
wt 12-14 (pracownia) MMATERZOK, sala 110
sr 14-16 (pracownia) PRZ, sala 137
sr 16-18 (wykład) PRZ, sala 25
sr 18-20 (pracownia) PRZ, sala 108
czw 10-12 (pracownia) PAWIECZOREK, sala 107
czw 16-18 (pracownia) PGOSP, sala 110

KURS JĘZYKA LUA
wt 10-12 (pracownia) JKOWALSKI, sala 137
wt 12-14 (wykład) JKOWALSKI, sala 103
sr 16-18 (pracownia) KBACLAWSKI, sala 107

KURS MODELOWANIA 3D I WIZUALIZACJI W PROGRAMIE SKETCHUP
wt 16-18 (pracownia) LPI, sala 107
sr 12-14 (wykład) LPI, sala 141

KURS PHP
pt 8-10 (pracownia) MGIL, sala 107
pt 10-12 (wykład) MGIL, sala 139

KURS PROGRAMOWANIA POD WINDOWS W TECHNOLOGII .NET
wt 8-10 (pracownia) WZYCHLA, sala 107
wt 10-12 (wykład) WZYCHLA, sala 140

KURS PROJEKTOWANIA APLIKACJI Z BAZAMI DANYCH
pn 16-18 (wykład) PRAJBA, sala 141
pn 18-20 (pracownia) PRAJBA, sala 7

KURS: GRAPH DATABASES (Q1)
czw 10-12 (wykład) PWI, sala 103
czw 12-14 (pracownia) PWI, sala 137

METODY PROGRAMOWANIA
pn 12-15 (wykład) FSIECZKOWSKI, MMATERZOK, MPIROG, sala 25
sr 9-12 (ćwicz-prac) FSIECZKOWSKI, sala 110
sr 9-12 (ćwicz-prac) DABI, sala 108
sr 9-12 (ćwicz-prac) WCH, sala 107
sr 9-12 (ćwicz-prac) NN, sala 7
sr 12-15 (ćwicz-prac) PPOLESIUK, sala 110
sr 12-15 (ćwicz-prac) MMATERZOK, sala 7
sr 12-15 (ćwicz-prac) MPIROG, sala 108
sr 12-15 (ćwicz-prac) PNALEWAJA, sala 107
czw 8-10 (repetytorium) DABI, sala 25

O EKONOMII I GOSPODARCE INACZEJ
wt 10-12 (wykład) WKWASNICKI, sala 139
wt 12-14 (ćwiczenia) SIEROŃ ARKADIUSZ, sala 139

OPTYMALIZACJA KOMBINATORYCZNA
czw 12-14 (wykład) KPA, sala 139
czw 14-16 (ćwiczenia) KPA, sala 103

PROGRAMOWANIE OBIEKTOWE
pn 16-18 (ćwicz-prac) KRAUS ROBERT, sala 137
wt 12-14 (ćwicz-prac) NN, sala 137
wt 14-16 (ćwicz-prac) NN, sala 137
czw 12-14 (wykład) MML, sala 25
czw 14-16 (ćwicz-prac) MML, sala 137
czw 16-18 (ćwicz-prac) PRZ, sala 137
pt 8-10 (ćwicz-prac) ZPLOSKI, sala 137

PROGRAMOWANIE W JĘZYKU SCALA
czw 8-10 (wykład) ZSPLAWSKI, sala 140
czw 10-12 (pracownia) ZSPLAWSKI, sala 108

PROJEKT DYPLOMOWY (LATO)
wt 16-18 (pracownia) LGR, sala 137

PROJEKT SYNTHART
wt 16-18 (pracownia) DJACKOWSKI, sala 7

PROJEKT ZESPOŁOWY: SILNIK UNITY3D I WIRTUALNA RZECZYWISTOŚĆ 2
wt 12-14 (seminarium) LPI, sala 141
wt 14-16 (pracownia) LPI, sala 7

PROJEKT: SYSTEM OPERACYJNY MIMIKER
pn 14-16 (pracownia) KBACLAWSKI, sala 107

PROJEKT: SYSTEM ZAPISÓW (LATO)
pn 12-14 (pracownia) MLEWANDOWSKI, sala 107

PROJEKTOWANIE OBIEKTOWE OPROGRAMOWANIA
wt 12-14 (wykład) WZYCHLA, sala 25
wt 14-16 (ćwicz-prac) WZYCHLA, sala 108
czw 16-18 (ćwicz-prac) LGR, sala 107

RACHUNEK PRAWDOPODOBIEŃSTWA I STATYSTYKA
wt 16-18 (wykład) WKARCZEWSKI, sala 25
wt 18-20 (ćwiczenia) WKARCZEWSKI, sala 140
czw 16-18 (ćwiczenia) WKARCZEWSKI, sala 139
pt 10-12 (ćwiczenia) AKO, sala 140

REALISTYCZNA GRAFIKA KOMPUTEROWA
sr 14-16 (wykład) ANL, sala 139
sr 16-18 (pracownia) ANL, sala 110

SEMINARIUM O SIECIACH I CHMURACH
wt 18-20 (seminarium) TWI, sala 105

SEMINARIUM: ALGORYTMIKA W ŚRODOWISKU SIECIOWYM
pn 12-14 (seminarium) TJU, sala 139

SEMINARIUM: ALGORYTMY WYSZUKIWANIA ŚCIEŻEK
sr 16-18 (seminarium) JKOWALSKI, sala 140

SEMINARIUM: BEZPIECZEŃSTWO KOMPUTEROWE
sr 18-20 (seminarium) PRAJBA, sala 140

SEMINARIUM: INŻYNIERIA OPROGRAMOWANIA
wt 18-20 (seminarium) LGR, sala 5

SEMINARIUM: LOGIKI NIEKLASYCZNE: TEORIA I ZASTOSOWANIA
wt 14-16 (seminarium) MABI, sala 104

SEMINARIUM: SIECI NEURONOWE I STATYSTYKA
pt 10-12 (seminarium) JCHOROWSKI, sala 5

SEMINARIUM: TESTOWANIE OPROGRAMOWANIA
czw 18-20 (seminarium) LGR, sala 140

SEMINARIUM: ZASTOSOWANIA ALGORYTMÓW EWOLUCYJNYCH
czw 18-20 (seminarium) PWL, sala 5

SIECI KOMPUTEROWE
wt 10-12 (pracownia) ANL, sala 109
wt 14-16 (wykład) MBI, sala 119
wt 16-18 (pracownia) ANL, sala 109
czw 12-14 (pracownia) TWI, sala 109
czw 16-18 (pracownia) TWI, sala 109

SYSTEMY ROZPROSZONE
czw 10-12 (ćwiczenia) ZPLOSKI, sala 5
pt 10-12 (wykład) ZPLOSKI, sala 105

SZTUCZNA INTELIGENCJA
wt 16-18 (ćwicz-prac) JCHOROWSKI, sale 105,108
wt 16-18 (ćwicz-prac) PWL, sala 110
sr 16-18 (wykład) PRYCH, sala 119
sr 18-20 (ćwicz-prac) PRYCH, sale 5,110
czw 8-10 (ćwicz-prac) RNO, sale 139,107

SZTUCZNA INTELIGENCJA W GRACH: PROJEKTY ZESPOŁOWE
sr 18-20 (pracownia) JKOWALSKI, sala 107

TESTOWANIE OPROGRAMOWANIA
czw 10-12 (wykład) LGR, sala 105
czw 12-14 (ćwicz-prac) LGR, sale 140,107

WARSZTATY PISANIA TEKSTÓW NAUKOWYCH
pn 14-16 (seminarium) PACHOLSKI LESZEK, sala 140

WNIOSKOWANIE STATYSTYCZNE
sr 16-18 (wykład) WKARCZEWSKI, sala 139
sr 18-20 (ćwiczenia) WKARCZEWSKI, sala 139

WSTĘP DO RACHUNKU LAMBDA
wt 16-18 (wykład) AKO, sala 139
wt 18-20 (ćwiczenia) AKO, sala 139