Plan zajęć Informatyka

Cześć.
Zastanawiam się czy uda mi się jakoś połączyć studia z moją obecną pracą.
Czy mogę prosić o podanie przykładowego planu zajęć na kierunku Informatyka z ubiegłego roku?
Oraz czy realna jest według was modyfikacja planu tak, żeby mieć wolny jeden dzień w tygodniu?

Cześć,

studia na II mają to do siebie, że samodzielnie układasz plan, więc to od Ciebie zależy ile masz dni wolnych w tygodniu. Można jednak aproksymować, że jeśli masz zamiar dopiero zacząć studia I stopnia, to na pierwszym roku raczej będziesz miała plan wypełniony po brzegi, ponieważ nie będziesz miała zapasu ECTS-ów. Jednakże jeśli mowa o wyższych latach studiów, lub studiach magisterskich, to nie powinno być problemu z dniami wolnymi, ponieważ wtedy zazwyczaj robi się już mniej przedmiotów.

Poniżej przesyłam mój plan zajęć z tego semestru. Zwróć proszę uwagę na godziny zajęć. Na wyższych latach, gdy chodzisz na bardziej zaawansowane przedmioty, to raczej należy się liczyć z tym, że zajęcia będą się odbywały po południu.

Jednocześnie należy uwzględnić podczas układania planu fakt, że studia na II są BARDZO obciążające czasowo. Na dwie godziny ćwiczeń/pracowni, które widzisz w planie zajęć należy zarezerwować sobie ok. 6h czasu wolnego na przygotowanie się do zajęć czyli rozwiązanie list zadań. Oczywiście 6h to czas średni. Część przedmiotów będzie wymagała znacząco większego nakładu pracy (12h+), natomiast jeśli weźmiesz w planie zajęć tzw. wypełniacze, to przygotowanie do nich raczej zajmie mało czasu. O czasochłonność danego przedmiotu musisz pytać studentów, którzy na takowym już byli, bowiem często liczba ECTS-ów nie jest dobrym aproksymatorem.

4 polubienia