Próg na ten rok

Cześć.
Wiem, ze wyniki będą ogłaszane już na dniach, ale czy wiadomo już coś o progach na ten rok? Czy są nieco niższe w stosunku do poprzedniego roku (bylo 257) albo przynajmniej utrzymają się na tym poziomie?

Teoretycznie najbardziej punktowany przedmiot (matematyka r.) wypadl duzo słabiej niz w poprzednich latach.

My też nie wiemy jaki będzie próg. Wydaje się, że powinien zależeć od tego jak w tym roku wypadły matury. Jedyne co wiemy to jaka jest liczba rejestracji - wczoraj o 13 na informatykę zarejestrowane były 674 osoby.

Ciekawostka dla kandydatów: jak wyglądają mediany średnich miesięcznych zarobków naszych absolwentów w pierwszym roku po dyplomie w porównaniu do absolwentów innych uczelni: link

Czy te 674 to dużo w porównaniu do poprzednich lat?

W 2020 roku na informatykę łącznie zarejestrowało się 874 kandydatów.

Nie chcemy nikogo naciągać na opłatę rekrutacyjną więc ujawniamy progi z poprzednich lat. Kandydaci oczywiście znają swoją tegoroczną punktację więc jeśli rzeczywiście wyniki matury 2021 są istotnie niższe niż ostatnio może to niepotrzebnie zniechęcić jakaś grupę kandydatów (co dodatkowo obniży progi). Trudno tu coś doradzić.

No nic, czekam z niecierpliwością na wyniki, dzięki za odpowiedź. :slight_smile:

:pray::pray::pray:

34 miejsce na liście rezerwowej:( jest jakaś nadzieja, warto jechać składać dokumenty?

Trzeba poczekać na 22 lipca, wtedy zostaną zaproszeni kandydaci z listy rezerwowej. Jeśli się nie mylę to w zeszłym roku 34. rezerwowy się załapał.

1 polubienie

Ach, czyli teraz nie mogę złożyć dokumentów?

Nie, tylko kandydaci zakwalifikowani.

1 polubienie

Cześć mógłbyś podać swój wynik? Albo wiadomo czy i kiedy będą dostępne progi punktowe?

Progi z pewnością będą dopiero po zakończeniu wszystkich etapów. Na razie mogę powiedzieć, że po I etapie są wyższe niż rok temu. Zobaczymy jak dalej. :frowning:

Sporo można wywnioskować z informacji na stronie ii.

2 polubienia

To kolejny tydzień pełen niepokoju i nadziei. Pozostaje czekać, chociaż patrząc na to jak skoczyły progi na innych uczelniach może być ciężko.
Dziękuję za pomoc!

Jak można sobie zasłużyć na -10 punktów? :smiley:

Można nie spełnić kryteriów wyniku z matematyki podstawowej lub rozszerzonej (taki hack, oni potencjalnie mogą mieć więcej niż 115 punktów więc zwykłe sortowanie nie pomoże, podobnie komisja wpisuje 1000 dla olimpijczyków)

Jest i “zakwalifikowany”:slight_smile:
Chociaż moja pozycja na liście cofnęła się jeszcze bardziej, co to oznacza?

Gratulacje :slight_smile:

Dodam, że progi wyniosły odpowiednio:

  • ISIM: próg 353,6
  • Informatyka: próg 253

Jeśli nie stanie się nic niespodziewanego to wygląda na to, że trzecia tura kwalifikacji nie będzie potrzebna.