Przepisanie się z Informatyki z PWr na UWr

Dzień dobry.
Jestem studentem II roku Politechniki Wrocławskiej, zajmuję się głównie machine learningiem i chciałbym w przyszłości związać swoją karierę z nauką i badaniami w tym zakresie. Niestety, studia inżynierskie na mojej uczelni bardzo mnie zawiodły, głównie ze względu na masę bardzo słabych kursów i mało “naukowe” podejście do wielu tematów (masa projektowania oprogramowania i innych tego typu rzeczy). Myślę nad przepisaniem się na Informatykę na Uniwersytecie. Chciałbym w związku z tym zadać kilka pytań:

  1. Czy rzeczywiście na Uniwersytecie nastawienie jest bardziej “naukowe”, czy są możliwości uczestniczenia w jakiś projektach z tym związanych jako student.
  2. Czy w przypadku podjęcia takiej decyzji, miałbym jakieś duże problemy z przepisaniem ocen, czy taka kwestia jest “trudna od strony formalnej”?
    Pozdrawiam
2 polubienia

Na prośbę miasta zrobiliśmy niedawno takie zestawienie:

  • nie wszystkie prace/projekty są tam wylistowane.

Proszę dodatkowo spojrzeć np. na materiały do zajęć J. Chorowskiego (https://github.com/janchorowski) czy jego stronę.

3 polubienia

Z przepisaniem może być problem jeśli przedmioty się nie pokrywają, lub nie pokrywa się liczba ECTS za nie, ale mówię tylko z zasłyszanych informacji. Radzę napisać mail do dziekanatu i tam się rozeznać jak to wygląda formalnie (u nas Panie z dziekanatu są bardzo miłe i pomocne i na pewno dadzą jakieś rady/ powiedzą co i jak). Co do przedmiotów to u nas teraz można robić mgr z data science ale przedmioty, które oni robią są też (tak mi się wydaje, przynajmniej w większości) dostępne dla studentów na inz, lic i mgr na informatyce

1 polubienie