Przepisywanie przedmiotów na magisterkę

Aby nie spamować Pań w dziekanacie, możnaby zgromadzić info jak to wygląda:

  • Punkty ECTS są przepisywane całymi przedmiotami (lub różnicę między M, a L, w przypadku obowiązków)
  • Czy przepisane przedmity zaliczają wymagane typy (Seminarium, I2.Z, I2.T) ?
  • Czy przepisane przedmioty wliczają się do wymagań tagów ?
1 polubienie

Z tego co wiem, to przepisują się zaliczenia etapów kształcenia.

Natomiast jeżeli masz wymagania na licencja XX punktów ECTS z grupy informatyczne i wymagania na magisterkę YY punktów z grupy informatyczne, to przepisuje się tylko nadwyżka nad XX (ale to chyba logiczne).

Ergo: jak na magisterkę trzeba zaliczyć efekt kształcenia “JFiZO”, ale zrobiłeś na licencjacie, to się przepisuje.
Jak na licencjacie zrobiłeś seminarium, to na magisterce dalej musisz zrobić 3.

Natomiast przepisywanie punktów jest większą magią, trzeba sobie to dobrze policzyć żeby dobre grupy przedmiotów pozaliczać :wink:

Bardziej miałem na myśli sytuację, w której na licencjacie zrobiłem 3 seminaria. A wiesz jak jest z tym wymaganiem 15ECTS z jednym tagiem dziedzinowym (AZ, JP, PD, SY lub MG)

Jak zrobiłeś 3 seminaria, to możesz je sobie przepisać jeżeli bez nich dalej spełniasz wszystkie warunki na zaliczenie studiów.
A co do drugiego to nie wiem.

Napisz maila do dziekanatu :wink:

1 polubienie

Z tego co ja się dowiedziałem w dziekanacie, to w sytuacji gdy masz nadwyżkę ECTSów na I stopniu i chcesz przepisać przedmiot na II stopień wykorzystując tę nadwyżkę, to jest on traktowany tak samo jakby był zdany na II stopniu (włącznie z efektami kształcenia).

Jeśli zaś chodzi o sytuację, w której ECTSy ze zdanego przedmiotu II stopnia chcesz wliczyć do puli studiów I stopnia, a nadal mieć zaliczone efekty, które ten przedmiot pokrywał, to można tak zrobić chyba tylko z JFiZO (i oczywiście z obowiązkami z I stopnia zdanymi na M-kę). Na pewno nie można zrobić tak, że przykładowo zdasz wymaganą liczbę przedmiotów z tagiem dziedzinowym, ECTSy z nich wliczysz na I stopień, a jednocześnie będziesz miał spełniony ten wymóg na II stopniu. Pani z dziekanatu nie wiedziała jedynie, jak to wygląda w przypadku zamienników za M-ki, w przyszłym tygodniu mam się jeszcze dopytać.

1 polubienie