Środowisko dla pracowni nr 2 - Sieci komputerowe

Aby wykonać zadanie na pracownię nr 2 z sieci ( http://www.ii.uni.wroc.pl/~mbi/dyd/sieci_18s/p2.pdf ) potrzebne jest odpowiednie środowisko (odwzorowanie tego w 109). Widzę kilka rozwiązań:
a) tworzę sobie 4 wirtualne maszyny na swoim komputerze i liczę, że nie pójdzie z dymem, przy okazji tracąc przy tym pewnie więcej czasu niż na samą pracownię,
b) pisze kod w ciemno i liczę, że zadziała na pracowni,
c) dostęp do 109/innej pracowni z podobnym środowiskiem.
d) ?

Jest szansa się dostać do 109 poza zajęciami w celu wyklepania tego zadania? A może macie jakieś inne propozycje, aby sobie z tym poradzić?

Rok temu dzieliłem się takim dumpem (4 maszyn wirtualnych które na starcie odpalały program z folderu współdzielonego) , ale ja na pewno już go nie mam. Może ktoś inny go zachował.
;(

Slugocki coś z dockerami chyba kombinował, w każdym razie jeśli nie chcesz się podjąć zorganizowania wirtualizacji na swoim komputerze to zapomnij o robieniu zadania :confused:

1 polubienie

Czyli dobrze myślałem, że trudnością tego zadania jest po prostu przygotowanie środowiska. :stuck_out_tongue:

Może ktoś się odezwie i podzieli tym dumpem.

Samo napisanie też było dla mnie nieproste, ale faktycznie ogarnięcie wirtualizacji jest ogromnym problemem. Jest to najtrudniejsze zadanie z tych 4.

EDIT:
Potencjalne alternatywne rozwiązanie: Konfiguracja Dockerów

1 polubienie

A może ssh na pracownię np. 107. /home jest dyskiem sieciowym więc dodatkowo wszędzie będziesz miał tą samą konfigurację i kod. Tylko na czas testów warto zmienić port bo będzie kolidować z innymi testującymi w ten sam sposób