Wnioski na temat zasad studiów II stopnia - nie można robić kursów?!

Czytałem zasady studiów II stopnia, skupiam się tylko i wyłącznie na 3-semestralnych.

Wydaje mi się, że żeby być zgodnym z zasadami nie można robić żadnych kursów i projektów. Czy ktoś zechciałby zweryfikować moje rozumowanie?

Screen z tabelką ile ECTS potrzeba do zaliczenia

Żeby zaliczyć studia trzysemestralne mamy zebrać pulę 70 ECTS (Bez wliczania punktów za pracę magisterską)

Dodatkowo należy tymi 70 pokryć wymagania zawarte w dokumencie.

Screen z wymaganiami

Let’s do the math:

Wymaganie ECTS
Przedmioty Obowiązkowe (O2.M, O3) oraz I2 51
Seminaria 9
Lektorat 4
Human 5 (ale w praktyce robi się 2 * 3 więc liczę że 6)
Suma 70

Wychodzi, że ilość ECTS z wymagać równa się przewidzianej puli na studia.
Więc wnioskuję, że nie ma miejsca na zrobienie kursu / projektu który przybliżałby studenta do ukończenia studiów. Trzeba naklepać w ciul I2 i tyle :confused:

Ktoś się zgadza, ktoś sprzeciwia?

1 polubienie

Liczyłem i się zgadzam. Jedynym wyjątkiem (chyba?) jest przepisanie JFIZO za 0 ECTS (sam efekt).

Moge sie mylic, ale wydaje mi sie, ze na I stopien tez robi sie 2 humany za 6 ectsow, a liczy sie tylko 5.

Za humany trzeba zrobić 5, ale można dostać do 6.

2 polubienia

Ale przepisanie JFIZO za 0 ECTS nie pomoże, bo i tak trzeba zrobić 51 ECTS za przedmioty I2, O2.M i O3 (trzeba będzie wtedy zrobić po prostu więcej I2).

2 polubienia

Nie wiem gdzie tu jest pole do zgodzenia się/sprzeciwienia się, matematyka nie kłamie. Owszem, na studiach drugiego stopnia raczej nie opłaca się robić kursów/projektów, ale też nikt ci nie zabrania ich robić, i skończyć z nadwyżką ects.
I tak, jedyne przedmioty jakie “opłaca się” robić to przedmioty I2. Kursy/projekty możesz traktować jako przedmioty które robisz dodatkowo/dla siebie.

1 polubienie

@Kacper_Kulczak dzięki za informację

Nowe info:

Poczas mojej obrony, temat wypłynął. Pan Rychlikowaki stwierdził że raczej nie jest to sytuacja zamierzona. Powiedział że przekaże te uwagi do zespołu dydaktycznego. W dodatku gorąco zachęca, do złożenia podania do dziekana, jeżeli jakiś kurs K2 czy projekt bardzo ci się podoba i chciałbyś go zrobić.

Możliwe że dziekan się zgodzi w konkretnym przypadku, ale co ważniejsze może być to precedens do zmiany warunków studiowania na poziomie magisterskim (1,5 letnie)

Złożyć podanie do dziekana, ale o co? Zaliczeni punktów z K2 do puli wymaganych z I2?

Dokładnie to.

1 polubienie

Ktoś składał takie podanie już, albo ma jakieś nowości w tym temacie? To dosyć istotne przy wybieraniu przedmiotów :stuck_out_tongue:

Napisałem maila do Jarosława Byrki, na razie cisza.

[…]
bedziemy zgadzac sie na zaliczenie jednego przedmiotu K2 jako I2.
Podanie do Dziakana, w Dziekanacie, przed koncem studiow.
[…]

Ja dostałem zielone światło, przy odpowiedniej argumentacji, z projektem Deep Learning.
Piszę własnie podanie.

Zasady trochę się zmieniły, ale chciałem zapytać o przepisywanie kursów jako I2. W aktualnym programie studiów 3-semestralnych wymagane jest: 16 (O3) + 36 (I2) + 6 (sem) + 5-6 (hum) = minimum 63 ECTS (nie wiem, czy angielski B2+ jest punktowany…?)

Powyżej pisaliście o przepisywaniu kursów K2 jako efekt I2. Z tym że kursy są za 5 ECTSów, także tak czy siak trzeba naklepać 6x I2. W poprzednim programie trzeba było zrobić 35 punktów za I2, teraz jest o 1 więcej.

bedziemy zgadzac sie na zaliczenie jednego przedmiotu K2 jako I2.

Nie wie ktoś, czy w takiej sytuacji miałoby szansę zrobienie K2 i zaliczenia go jako I2, ale za 6 ECTSów?

1 polubienie

Dowiedziałem się, że zgoda na “zaliczenie jednego przedmiotu K2 jako I2” była polityką poprzedniego dziekana, a obecna dziekan nie przewiduje takiej zasady (choć oczywiście nad indywidualnymi przypadkami się chętnie pochyli). Natomiast skoro minimum to 63, to znaczy, że spokojnie można wypełnić pozostałe miejsce dwoma kursami K2, więc nie bardzo rozumiem tę potrzebę.

Oczywiście nie ma też możliwości dawania punktów ECTS za darmo.

2 polubienia