Wnioski na temat zasad studiów II stopnia - nie można robić kursów?!

(Kacper Kulczak) #1

Czytałem zasady studiów II stopnia, skupiam się tylko i wyłącznie na 3-semestralnych.

Wydaje mi się, że żeby być zgodnym z zasadami nie można robić żadnych kursów i projektów. Czy ktoś zechciałby zweryfikować moje rozumowanie?

Screen z tabelką ile ECTS potrzeba do zaliczenia

Żeby zaliczyć studia trzysemestralne mamy zebrać pulę 70 ECTS (Bez wliczania punktów za pracę magisterską)

Dodatkowo należy tymi 70 pokryć wymagania zawarte w dokumencie.

Screen z wymaganiami

Let’s do the math:

Wymaganie ECTS
Przedmioty Obowiązkowe (O2.M, O3) oraz I2 51
Seminaria 9
Lektorat 4
Human 5 (ale w praktyce robi się 2 * 3 więc liczę że 6)
Suma 70

Wychodzi, że ilość ECTS z wymagać równa się przewidzianej puli na studia.
Więc wnioskuję, że nie ma miejsca na zrobienie kursu / projektu który przybliżałby studenta do ukończenia studiów. Trzeba naklepać w ciul I2 i tyle :confused:

Ktoś się zgadza, ktoś sprzeciwia?

(Radosław Miernik) #2

Liczyłem i się zgadzam. Jedynym wyjątkiem (chyba?) jest przepisanie JFIZO za 0 ECTS (sam efekt).

(Michał Łazowski) #3

Moge sie mylic, ale wydaje mi sie, ze na I stopien tez robi sie 2 humany za 6 ectsow, a liczy sie tylko 5.

(Michał Martusewicz) #4

Za humany trzeba zrobić 5, ale można dostać do 6.

(Arleta Juszczak) #6

Ale przepisanie JFIZO za 0 ECTS nie pomoże, bo i tak trzeba zrobić 51 ECTS za przedmioty I2, O2.M i O3 (trzeba będzie wtedy zrobić po prostu więcej I2).

(Kamil Matuszewski) #7

Nie wiem gdzie tu jest pole do zgodzenia się/sprzeciwienia się, matematyka nie kłamie. Owszem, na studiach drugiego stopnia raczej nie opłaca się robić kursów/projektów, ale też nikt ci nie zabrania ich robić, i skończyć z nadwyżką ects.
I tak, jedyne przedmioty jakie “opłaca się” robić to przedmioty I2. Kursy/projekty możesz traktować jako przedmioty które robisz dodatkowo/dla siebie.

(Julian Pszczołowski) #8

@Kacper_Kulczak dzięki za informację

(Kacper Kulczak) #9

Nowe info:

Poczas mojej obrony, temat wypłynął. Pan Rychlikowaki stwierdził że raczej nie jest to sytuacja zamierzona. Powiedział że przekaże te uwagi do zespołu dydaktycznego. W dodatku gorąco zachęca, do złożenia podania do dziekana, jeżeli jakiś kurs K2 czy projekt bardzo ci się podoba i chciałbyś go zrobić.

Możliwe że dziekan się zgodzi w konkretnym przypadku, ale co ważniejsze może być to precedens do zmiany warunków studiowania na poziomie magisterskim (1,5 letnie)

(Łukasz Dzwoniarek) #10

Złożyć podanie do dziekana, ale o co? Zaliczeni punktów z K2 do puli wymaganych z I2?

(Kacper Kulczak) #11

Dokładnie to.

(Michał Krawczyk) #12

Ktoś składał takie podanie już, albo ma jakieś nowości w tym temacie? To dosyć istotne przy wybieraniu przedmiotów :stuck_out_tongue:

(Łukasz Dzwoniarek) #13

Napisałem maila do Jarosława Byrki, na razie cisza.