Wybór studiów

Hejka
Wiem że były już posty na ten temat, ale chciałbym dowiedzieć się jeszcze więcej.
Mam dylemat między wybraniem się na infomatyke na uwr a na informatykę na pwr WIZ lub WPPT. Moje pytania brzmią

  1. Czy poradzę sobie na uwr jeśli nie jestem geniuszem?

  2. Czy na infie na uwr uczy sie także praktycznych rzeczy i czy duzo ludzi z uwr pracuje już na 3 roku?

  3. Jak macie jakaś wiedzę na temat tego czy warto iść na wiz lub wppt na pwr to chętnie poczytam

Myślę że wasze odpowiedzi pomogą mi rozstrzygnąć dylemat

  1. Będzie ciężko, ale tak.
  2. Uczysz się praktycznych rzeczy, jeśli bierzesz sobie praktyczne przedmioty, których jest trochę w ofercie. Co do pracy na III roku, to imo może i z 40% osób tak robi.
  3. WIZ - https://www.youtube.com/watch?v=MZvGqohSpY8
    WPPT - podobno poziom podobny do II UWr, może trochę bardziej nastawiony praktycznie
1 polubienie

Jak dla mnie, to póki pwr nie ma wyboru przedmiotów jak uwr (a na ppt były takie plany 2 lata temu), to za bardzo się rozpisałeś, bo nie ma o czym gadać. Studiowałam na pwr przez dwa semestry i trafiłam na rocznik, który ma bardzo odmienne zainteresowania ode mnie. Nie mogłabym ich realizować, studiując z nimi, bo mnie przegłosowywali w głosowaniu na przedmioty.

5 polubień

1.Czyli rozumiem ze jeśli wybiore sobie takie przedmioty to nie będę mieć tylko algorytmiki ale także i jakieś inne rzeczy przydatne potem w pracy?

  1. Czemu wiz aż tak źle? Pytam bo każdy mi pisze coś innego, więc jestem ciekaw
  1. Tak, np. kursy konkretnych języków, “Wybrane Elementy Praktyki Projektowania Oprogramowania”, “Programowanie Obiektowe”, “Projektowanie Obiektowe Oprogramowania” itp.
  2. Nie byłem na WIZ, nie pamiętam już za bardzo, co o nim czytałem, ale po 1. tam jest bardzo mało teorii, same “praktyczne” rzeczy, a po 2. wśród tych “praktycznych” rzeczy chyba są też pierdoły w stylu naprawiania kompów, trochę jak w technikum.
1 polubienie

Hmm no to chyba będę bardziej skłonny wybrać uwr zwłaszcza że widzę że w dziale praca i praktyki jest dość dużo ciekawych ogłoszeń

Warto też dodać, że znacznie więcej osób z UWr jeździ na staże albo pracuje na stałe po zakończeniu studiów w topowych firmach typu Google, FB, Microsoft. A także, że sporo wykładowców robiło doktoraty albo wykładało na topowych światowych uczelniach, albo pracowało w Googlu.

9 polubień