Otwarty test zmian w Systemie Zapisów

Jeśli jest w niej wolne miejsce, a ktoś jest w kolejce, to następuje próba wciągnięcia , czasem zwieńczona wciągnięciem do grupy, a czasem wywaleniem z kolejki (jeśli na przykład nie jest Pani zapisana do odpowiedniej grupy wykładowej, albo gdyby wciągnięcie do grupy oznaczało przekroczenie limitu 35 ECTS).

Z góry przepraszam, że nie testowałem systemu gdy był na to czas, a teraz zadaję to pytanie ale powyższe zdanie mnie zaniepokoiło. Wcześniej system działał tak, że jeżeli chcemy zapisać się na ćwiczenia/pracownię to zapis na wykład z tego samego przedmiotu następował automatycznie. Czy po pogrubionym fragmencie w powyższej wypowiedzi mam wnioskować, że teraz tak nie jest i niezapisanie na wykład uniemożliwia zapis na ćwiczenia? Wydaje mi się to trochę dziwne i zapewne coś źle zrozumiałem, ale wolę to wyjaśnić zanim niemiło się zaskoczę :wink:

1 polubienie

Zapis nigdy nie następował automatycznie (per se). Automatycznie następowała — i dalej tak jest — próba zapisu na wykład, gdy student zapisuje się do grupy ćwiczeniowej/pracownianej/itp.

Natomiast jeśli w grupie wykładowej nie ma miejsca, to zapis na ćwiczenia może się nie udać i zawsze tak było.

Czyli, gdy klikamy „zapisz” przy grupie ćwiczeniowej to system:

  • Automatycznie doda nas do kolejki wykładowej,
  • Spróbuje nas wciągnąć do grupy wykładowej,
  • Spróbuje nas wciągnąć do grupy ćwiczeniowej (i zrobi to w tej kolejności, najpierw wykładowa, potem ćwiczeniowa).
2 polubienia

Z zapisów wyparowała lista pracowników:


Pole “Filtrowanie” jest puste, w trybie incognito jest tak samo.

1 polubienie

Grupy ISIMowe raz mi się pokazują w prototypie a raz nie (jestem z informatyki). Tutaj na przykład z ASKa się pokazują, a z AISDu nie.
image

2 polubienia

W zakładce “Prototyp planu” nie ma “Filtrowania”, a mocno ułatwiało wyszukiwanie przedmiotów i planowanie zajęć na nowy semestr.
W zakładce “Przedmioty” “Filtrowanie” jest i działa normalnie.

Jak już tu pisaliśmy:

1 polubienie

W starej wersji zapisów, gdy podglądało się czyjś plan, to grupy, w których było się razem, były oznaczone innym kolorem. Teraz tego nie ma a był to fajny feature. Istnieje możliwość, żeby to przywrócić?

Kolejki wyświetlają się w odwrotnej kolejności (pierwsza osoba jest na dole).

3 polubienia

Trochę bardziej poważny błąd bo to chyba trochę łamanie RODO:
Ludzie, którzy nie udostępniają swoich danych nie są co prawda widoczni na listach członków danej grupy (widać tylko ich numer indeksu), ale można ich znaleźć na liście wszystkich studentów w zakładce Studenci (są zarówno na liście z prawej strony, znajduje też ich po numerze indeksu oraz normalnie po imieniu i nazwisku. Widać wtedy ich wszystkie dane jak gdyby wyrazili zgodę).

EDIT. Po otworzeniu zapisów w nowej karcie to przestało działać (nie widzę znowu tych osób), ale znowu w innej karcie ponownie mogę te osoby wyszukiwać.

EDIT2. Po wklejeniu linka do takiej ukrytej osoby mogę też wyszukiwać resztę ukrytych osób (nawet jeżeli ten bug wcześniej nie występował).

4 polubienia

Przy wejściu w zakładkę “Przedmioty” box pokazuje wybrany semestr letni, ale lista przedmiotów wyświetla się dla semestru zimowego.

W starym systemie, w przypadku pełnej grupy, na przycisku do zapisu był napis “Zapisz do kolejki” co imo mocno poprawiało czytelność w czasie zapisów. W nowym systemie tego nie ma, zawsze jest “Zapisz”.

No bo teraz zawsze jesteś najpierw zapisywany do kolejki.

4 polubienia

XD
I jesteś w tej kolejce przez sekundę zanim cię wrzuci normalnie do grupy. Z punktu widzenia użytkownika nic się nie zmieniło, więc oznaczenia powinny być takie jak wcześniej.

1 polubienie

Z pamięci powiedziałbym, że był taki komunikat: “Zapis niemożliwy przekroczenie limitu ECTS”.
Podbijam temat: najpierw dostajemy komunikat zapisano do kolejki, z za chwilę z tej kolejki wypadamy, to nie jest intuicyjne.

Z pamięci powiedziałbym, że był taki komunikat: “Zapis niemożliwy przekroczenie limitu ECTS”.
Podbijam temat: najpierw dostajemy komunikat zapisano do kolejki, z za chwilę z tej kolejki wypadamy, to nie jest intuicyjne.

To jest bardzo nieintuicyjne.

Zastanawiam się, jak to sensownie ugryźć.

Nie chciałbym blokować ludziom zapisu do kolejki, nawet jeśli przekroczyliby z danym przedmiotem 35 ECTS-ów. Wydaje mi się, że należy studentowi pozwolić kombinować, że teraz by przekroczył, ale jak miejsca się zwolnią, to już może limit będzie zniesiony.

Może inna treść komunikatu (i na żółtym tle, a nie na zielonym) by była wystarczająco intuicyjna w takiej sytuacji?

4 polubienia

Myślę, że komunikat informujący, że niemożliwe będzie zapisanie się do wszystkich grup w których aktualnie jest się w kolejkach będzie adekwatny. Jeszcze przydałaby się informacja zbiorcza o tym do jakich grup już się jest zapisanym i w jakich kolejkach się czeka.

Jedyne bezkompromisowe dla usera rozwiązanie to komunikat o podjęciu próby zapisu i zwrotna informacja socketem o wyniku i przyczynie niepowodzenia

Czy jest nadzieja na przywrócenie eksportu kalendarza w .ical czy czymś takim? Możliwość przeniesienia planu zajęć do kalendarza kilkoma kliknięciami była dla mnie BARDZO wygodna (i być może dla innych prowadzących też).

3 polubienia

@tilk: https://github.com/iiuni/projektzapisy/issues/643 :smiley:

2 polubienia